Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelali do pojazdów

Wiadomości: Świdnica/Region
Poniedziałek, 23 listopada 2015, 13:41
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Sprawcy ostrzelania kilkunastu pojazdów i budynków w lutym 2015 roku staną przed sądem.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko dwóm 52-letnim mieszkańcom Wałbrzycha: Mirosławowi B. i Zbigniewowi S., zarzucając im, że w dniach 16 i 17 lutego tego roku, przemieszczając się samochodem marki Mercedes po drodze krajowej nr 35 pomiędzy Mokrzeszowem i Świdnicą oraz na terenie Świdnicy i Wałbrzycha, dziewięciokrotnie sprowadzili katastrofę w ruchu lądowym oddając strzały z broni pneumatycznej w kierunku jadących samochodów powodując wybicie szyb w tych samochodach i stwarzając zagrożenie dla życia lub zdrowia znajdujących się w nim podróżnych.

W toku śledztwa ustalono ponadto, że oskarżeni w dniach 16 i 17 lutego 2015 roku na terenie Świdnicy oraz w Mokrzeszowie, przy użyciu pistoletu pneumatycznego, ostrzelali 14 różnych miejsc, to jest wiat przystankowych, zaparkowanych pojazdów oraz małych budynków, w tym także takich, w których znajdowali się ludzie, stwarzając w ten sposób bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia tych osób oraz uszkadzając i niszcząc mienie.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez Policję w dniu 17 lutego 2015 roku, następnie na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. W samochodzie, którym się przemieszczali, odnaleziono broń pneumatyczną, którą sprawcy użyli do popełnienia przestępstw.

Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów, obciążając się wzajemnie.

Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group