Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stypendia dla zdolnych uczniów

Niedziela, 18 września 2011, 9:14
Aktualizacja: 20:06
Autor: red.
Świdnica: Stypendia dla zdolnych uczniów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych wchodzi w kolejne 10 –lecie z nowym pomysłem na wsparcie uzdolnionej młodzieży z terenu powiatu świdnickiego. Dla tych, którzy się zakwalifikują SSIG proponuje stypendium w kwocie 2 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie istnieje już 10 lat i przez ten czas zdążyło się już wpisać w krajobraz gospodarczy powiatu świdnickiego. Na co dzień wspiera przedsiębiorców, osoby które stawiają dopiero pierwsze kroki w biznesie a ostatnio także wspólnoty mieszkaniowe, które remontują swoje zasoby.

- Stowarzyszenie stara się być aktywnym graczem na lokalnym rynku gospodarczym, wystarczy tylko powiedzieć, że w minionym roku z programu JEREME wydaliśmy na wsparcie rodzimych firm blisko milion złotych. Zdajemy sobie sprawę, że w powiecie potrzeba wyszkolonej kadry, dlatego postanowiliśmy wesprzeć absolwentów szkół ponad gimnazjalnych, którzy chcą kontynuować naukę na kierunkach technicznych bądź ekonomicznych – mówi prezes Stowarzyszenia Konrad Jabłoński.

W pierwszym roku stowarzyszenie funduje trzy stypendia w kwocie 2 tysięcy złotych. Warunków jest kilka. O dofinansowanie mogą ubiegać się absolwenci, którzy uzyskali wynik min. 80 % na maturze rozszerzonej z matematyki, mieszkają na terenie powiatu świdnickiego i będą studiować kierunek techniczny bądź ekonomiczny.

- Wiedząc, że ciężki dla niektórych studentów jest pierwszy okres studiowania, kiedy muszą wynająć stancję, nie maja jeszcze pracy, postanowiliśmy podzielić stypendium na trzy raty. Pierwsza w na początku w kwocie tysiąca złotych i dwie następne po 500. Mamy nadzieje, że będzie to dobra pomoc dla młodych zdolnych mieszkańców powiatu świdnickiego, którzy w przyszłości zasilą nasze rodzime firmy i samorządy – mówi Rafał Ząbczyk członek zarządu Stowarzyszenia.

Kompletny wniosek można pobrać w siedzibie Stowarzyszenia i wraz z dokumentami należy go złożyć w terminie do 10 października 2011r. Bliższe informacje o stypendium można uzyskać pod numerem telefonu 695 946 414.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group