Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stypendia kulturalne: wywiady z obcokrajowcami, kalendarz i prace malarskie

Środa, 23 lutego 2011, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: red.
Świdnica: Stypendia kulturalne: wywiady z obcokrajowcami, kalendarz i prace malarskie
Ubiegłorocznym stypendystą był m.in. Wojciech Koryciński, który opublikował „Tajemnice ulicy Pańskiej”, kryminał świdnicki.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Stypendia mają pomóc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych projektów – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Chcemy dołożyć własną cegiełkę i wspomóc twórców, którzy mają dobre pomysły, a częstym problemem w ich realizacji jest brak funduszy.

O stypendium ubiegało się siedem osób, komisja opiniująca zaproponowała wsparcie trzem: Karolinie Moroz, Karolowi Czechowi i Joannie Elżbiecie Girej.

Karolina Moroz otrzyma stypendium w wys. 4 tys. zł (brutto) na projekt pod nazwą „Świdnica Wielu Kultur”. Będzie on polegał na przygotowaniu 10 wywiadów z obcokrajowcami, mieszkańcami Świdnicy. Wywiady będą powstawały do października. W listopadzie przewidziano spotkania z bohaterami wywiadów, a w grudniu wywiady zostaną opublikowane.

Karol Czech otrzyma wsparcie w wys. 2,5 tys. zł (brutto) na przygotowanie „Kalendarza Świdnickiego 2012”, który będzie pokazywał Świdnicę w różnych porach roku. Na listopad zaplanowano wystawę fotograficzną.

Joanna Elżbieta Girej otrzyma na wykonanie prac malarskich oraz organizację wystawy „Zwierciadła muzyczne” stypendium w wysokości 850 zł (brutto). Wystawa prac planowana jest na koniec listopada.

Stypendia są przeznaczone dla świdniczan, którzy wykażą się dorobkiem artystycznym, zajmują się upowszechnianiem kultury bądź sprawują opiekę nad zabytkami. Stypendystami mogą zostać osoby wyróżniające się w swojej działalności np. literackiej, czy też fotograficznej, z dorobkiem, a dodatkowym atutem jest pomysłowość i twórcze zdolności świdniczan. Stypendia mają zachęcić ich do realizacji pomysłów i ciekawych przedsięwzięć. W 2011 r. miasto przeznaczyło na ten cel ponad 7 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group