Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 691
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Stypendia, nagrody i uchwały

Piątek, 3 lutego 2017, 9:18
Aktualizacja: 9:20
Autor: red
Strzegom: Stypendia, nagrody i uchwały
Fot. UM Strzegom
Aż 16 uchwał znalazło się w porządku obrad sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Rozstrzygnięto również konkurs "Odnów i wygraj", wręczono stypendia za wybitne osiągnięcia, a także nagrody dla osób wyróżniających się w dziedzinie sportowej.

Stypendia i nagrody

Władze samorządowe Strzegomia wręczyły 9 stypendiów szczególnie uzdolnionym uczniom i studentom do 25. roku życia. Tym razem w tym zaszczytnym gronie znaleźli się: Bartosz Bajerski (taniec towarzyski), Anna Świędrych (taniec towarzyski), Wiktoria Antosiak (dziedzina naukowa i sport), Kornelia Dyduch (sport), Jakub Gaboń (sport), Joanna Sozańska (dziedzina naukowa i wolontariat), Błażej Kołodziej (dziedzina naukowa i wolontariat), Radosław Cielemęcki (sport) i Kacper Rutka (taniec towarzyski). Nagrodzono także 3 osoby, które wyróżniły się osiągnięciami sportowymi w ostatnim półroczu 2016 r. Nagrody otrzymali: Mariusz Kleniuk (jeździectwo), Wojciech Dolny (taekwondo) i Jan Pidanty (taekwondo).

Odnowili i wygrali

Już po raz szósty rozstrzygnięto popularny konkurs "Odnów i wygraj". Na nagrody przeznaczono 278 tys. zł z budżetu gminy Strzegom. W sumie zgłosiło się 13 budynków wielorodzinnych i 4 budynki jednorodzinne. Zwycięzcą za rok 2016 r. w kategorii budynki wielorodzinne została Wspólnota Mieszkaniowa ul. Al. Wojska Polskiego 51 (nagroda w wys. 40 tys. zł). Wśród budynków jednorodzinnych bezkonkurencyjny okazał się dom zlokalizowany na ul. Kościuszki 47, którego właścicielem jest Piotr Kania (nagroda w wys. 7 tys. zł).

Wyniki:

kategoria - budynki wielorodzinne

1. miejsce - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Al. Wojska Polskiego 51 - nagroda 40 tys. zł

2. miejsce - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Witosa 2 - nagroda 30 tys. zł

2. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Legnicka 9 - nagroda 30 tys. zł

3. miejsce - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Al. Wojska Polskiego 27a - 35 - nagroda 20 tys. zł

3. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Górnicza 3 - nagroda 20 tys. zł

3. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Matejki 1, Paderewskiego 33a - nagroda 20 tys. zł

3. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Paderewskiego 39-39a-39b - nagroda 20 tys. zł

4. miejsce - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Kopernika 11 w Kostrzy - nagroda 15 tys. zł

4. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Ofiar Katynia 3 - nagroda 15 tys. zł

4. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Ofiar Katynia 5 - nagroda 15 tys. zł

4. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. Kościuszki 39 - nagroda 15 tys. zł

4. miejsce ex-aequo - Wspólnota Mieszkaniowa ul. 3 Maja 4 - nagroda 15 tys.

5. miejsce - Wspólnota Mieszkaniowa Rusko 63 - nagroda 3 tys. zł

kategoria - budynki jednorodzinne

1. miejsce - Piotr Kania, ul. Kościuszki 47 - nagroda 7 tys. zł

2. miejsce - Beata i Jarosław Osoba, ul. Al. Wojska Polskiego 94 - nagroda 5 tys. zł

2. miejsce ex-aequo - Danuta i Andrzej Glińscy, Graniczna 4 - nagroda 5 tys. zł

3. miejsce - Monika i Rafał Iwaniccy, ul. Szkolna 3 w Goczałkowie - nagroda 3 tys. zł

Pomoc dla powiatu i Policji

Strzegomscy radni zadecydowali o przekazaniu pomocy finansowej powiatowi świdnickiemu w wys. 150 tys. zł na budowę chodników przy drogach powiatowych w Stanowicach i Goczałkowie. Przegłosowano uchwałę dot. udzielenia pomocy rzeczowej w kwocie 40 tys. zł Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w formie zakupu niezbędnych usług w celu wykonania remontu zabudowań magazynowych Policji przy ul. Czerwonego Krzyża 1 w Strzegomiu. Przekazano także kwotę 25 tys. zł dla Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wysokości 25 tys. zł, będącą rekompensatą pieniężną dla policjantów Komisariatu Policji w Strzegomiu za czas służby przekraczający normę (20 tys. zł) i na nagrody (5 tys. zł) za osiągnięcia w służbie dla policjantów Komisariatu Policji w Strzegomiu realizujących zadania z zakresu służby prewencyjnej. Udzielono także pomocy rzeczowej dla KP w Strzegomiu w wys. 5 tys. zł na zakup dwóch laptopów i drukarki.

Uchwały oświatowe

W ramach dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego radni podjęli decyzję o przeniesieniu PSP Nr 3 w Strzegomiu do budynku po wygaszanym Gimnazjum Nr 1. Jednocześnie siedziba Publicznego Przedszkola Nr 4 w Strzegomiu zostanie przeniesiona na dwa lata do obecnego budynku PSP nr 3. Ma to związek z planowaną budową nowego budynku Przedszkola Nr 4 w systemie pasywnym. Radni podjęli również uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą - Prawo oświatowe. Jak wyjaśnia naczelnik Wydziału Oświaty - Urszula Podsiadły-Szubert, jest to tzw. uchwała intencyjna, która trafi teraz do zaopiniowania przez Kuratorium Oświaty i związki zawodowe. - Po zaopiniowaniu tej uchwały strzegomscy radni do końca marca będą zobligowani do podjęcia już tej właściwej uchwały - informuje naczelnik. Burmistrz Strzegomia podkreślił z całą stanowczością, że dyrektorzy szkół wraz z Wydziałem Oświaty będą monitorować ruch kadrowy w szkołach i jednocześnie starać się eliminować zwolnienia z tytułu reformy oświaty. Przegłosowano również uchwałę w sprawie określenia kryteriów i przyznanych im punktów, w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Strzegom (szczegóły na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Strzegomiu).

Inne uchwały

Podjęto także uchwały dot. zmian wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzegom na lata 2017-2025, zmian budżetu gminy Strzegom na 2017 r., wynagrodzenia burmistrza Strzegomia, sprawozdania z pracy stałych komisji Rady Miejskiej za 2016 r., planu tychże komisji na 2017 r., uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w obrębie wsi Morawa i Grochotów oraz przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów położonych w obrębie wsi Goczałków Górny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group