Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Stypendia od wójta

Czwartek, 20 czerwca 2024, 13:41
Autor: red
gmina Świdnica: Stypendia od wójta
Fot. gmina Świdnica
Mamy powody do dumy. W II półroczu roku szkolnego 2023/2024 przyznano 275 stypendiów naukowych i sportowych, w tym 237 za osiągnięcie wysokich wyników naukowych i 38 za sukcesy sportowe. Łącznie z budżetu gminy na ten cel przeznaczyliśmy 61,4 tys. zł. Prymusem gminy Świdnica został uczeń Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym Dominik Muszewski, ze średnią ocen 6,0. Nagrodzono również 6 uczniów przyznając im tytuł osobowość szkoły.

Tegoroczne rozdanie dyplomów i statuetek odbyło się w sali gimnastycznej Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym.

- Uczniowie tutaj zebrani, to ci spragnieni wiedzy, którzy podjęli trud jej zdobywania, a w dniu dzisiejszym odbiorą nagrody za całoroczny wysiłek – mówiła dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska, witając przybyłych gości.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik, sekretarz gminy Jadwiga Generowicz, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Beata Szyszka, radni Rady Gminy Świdnica: Władysława Pałkoń i Jakub Szczypiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz licznie przybyli rodzice i opiekunowie. Uroczystość uświetniły występy wokalne młodych uczennic ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym Hani Konior i Oli Szpytmy oraz Bianki Banach i Hani Wiśniewskiej.

Dyplomy z rąk wójta gminy Świdnica Bartłomieja Strózika, przewodniczącej Rady Gminy Beaty Szyszki, radnych i dyrektorów placówek oświatowych odebrali młodzi i zdolni uczniowie, sportowcy oraz osobowości szkół.

- Dzisiejsza uroczystość to doskonała okazja, aby docenić rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli i wszystkich którzy tworzą w naszej gminie Świdnica dobre warunki do rozwoju młodego pokolenia. Słowa uznania i gratulacji kieruję do stypendystów. Swoją postawą udowodniliście, że wytrwałe dążenie do celu i ciężka praca przynoszą wspaniałe rezultaty z których możemy być dziś dumni – mówił wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik.

Prymusi gminy Świdnica to laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych szczebla ogólnopolskiego, wojewódzkiego, powiatowego czy gminnego. Uczniowie uzyskujący wysokie wyniki w nauce (średnia ocen minimum 5,0 i wzorowe zachowanie) i wyróżniający się szczególnymi uzdolnieniami, bądź aktywnie działający na rzecz lokalnego środowiska. Prymusem Gminy Świdnica został Dominik Muszewski uczeń kl. VIII SP w Witoszowie Dolnym ze średnią 6,0.

Dominik Muszewski to laureat Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązak, laureat Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak, Laureat Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak, laureat w Dolnośląskim Konkursie “Losy Polaków na Wschodzie w XX wieku”, laureat II miejsca X Powiatowego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego dla ósmoklasistów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Świdnicy.

- Za wyróżniające wyniki w nauce i zachowaniu, niegasnącą motywację do nauki, wytrwałą pracę prowadzącą do sukcesów i uzyskania tytułów laureata w przedmiotowych konkursach wojewódzkich, za oddanie i zaangażowanie w pracy na rzecz klasy i szkoły oraz niepowtarzalną osobowość Dominik Muszewski otrzymał tytuł PRYMUSA GMINY ŚWIDNICA.

Największą liczbę stypendiów za wyniki w nauce (tj. 73) – przyznano w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie, a sportowych w Szkole Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym (20). Jednak największy odsetek liczby stypendystów (liczony jako procent stypendystów do liczby uczniów ogółem) odnotowano w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej 22,36%.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group