Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Stypendium dla chorych dzieci

Piątek, 15 lutego 2013, 10:20
Aktualizacja: 10:22
Autor: red.
Kraj: Stypendium dla chorych dzieci
Fot. użyczone
Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a rodzina znajduje się w niedostatku, jesteś potencjalnym adresatem stypendium, jakiego udziela katowickie stowarzyszenie na rzecz niepełnosprawnych "Spes".

Pomoc kierowana jest do chorych dzieci, które wymagają wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Stowarzyszenie tworzy fundusz pomocy stypendialnej, aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących. Wysokość stypendium wynosi 500 zł miesięcznie i jest ono przyznawane na okres jednego roku. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków i wstępnym zakwalifikowaniu się do programu, należy skompletować potrzebną dokumentację i przesłać do stowarzyszenia celem weryfikacji.

Wnioski o stypendia na lata 2013/2014 przyjmowane są do dnia 28 lutego 2013 roku, a ilość przyznawanych stypendiów jest uzależniona wyłącznie od ilości posiadanych przez stowarzyszenie na ten cel środków, aż do ich wyczerpania.

Przed przyznaniem stypendium do rodzin wstępnie zakwalifikowanych zgłasza się przedstawiciel stowarzyszenia, celem zapoznania się z sytuacją rodziny w miejscu zamieszkania i po pozytywnym pozyskaniu informacji, rodzina zakwalifikowana do programu otrzymuje pisemną decyzję zasiłkową wraz z umową. Podpisanie umowy uruchamia proces comiesięcznych wypłat stypendialnych.

Wszystkie potrzebne wnioskodawcom informacje udostępnione są na dedykowanej stronie programu http://www.dla-dzieci.spes.org.pl/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group