Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Sukces drużyny II LO w konkursie o J. I. Kraszewskim

Środa, 2 kwietnia 2014, 7:37
Autor: red
Wrocław: Sukces drużyny II LO w konkursie o J. I. Kraszewskim
Fot. użyczone
Józef Ignacy Kraszewski – pisarz obojga narodów – pod takim hasłem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował we współpracy z Regionem Saksonii konkurs o życiu i twórczości pisarza.

Eliminacje rozegrano w ostatnich dniach marca we Wrocławiu. O udział w wielkim finale, który odbędzie się we wrześniu w Dreźnie, walczyło ponad 20 drużyn z całego Dolnego Śląska. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test, a później 12 najlepszych drużyn udzielało odpowiedzi ustnych na zadawane przez ekspertów pytania. Formuła tej części przypominała teleturniej Jeden z dziesięciu, co doprowadziło ostatecznie do wyłonienia trzech najlepszych zespołów. Na pierwszym miejscu znalazło się II LO ze Świdnicy, pokonując po pasjonującym pojedynku w trzeciej rundzie licea z Sycowa i Wrocławia, również zakwalifikowane do finału.

Szkołę reprezentowały uczennice klasy 2a: Jagoda Czaczka, Adrianna Kaszubowska i Aleksandra Stojak, które przygotowywały się pod kierunkiem pani Elżbiety Badzioch - Zarzyckiej. Wręczenie nagród nastąpi w najbliższy piątek w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group