Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów: Sukcesy uczniów SP Witoszów

Niedziela, 16 marca 2014, 9:41
Aktualizacja: 11:42
Autor: red.
Witoszów: Sukcesy uczniów SP Witoszów
Fot. użyczone
Drugi semestr roku szkolnego 2013/2014 uczniowie SP w Witoszowie Dolnym rozpoczęli od sukcesów w konkursach z wiedzy pożarniczej i języka angielskiego.

Bartłomiej Łach ze Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej (6b) zajął I miejsce w eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs odbył się 12. marca w Świdnicy. W rywalizacji wzięli też udział Jakub Halkowicz (5a), który wraz z Bartkiem zakwalifikował się do następnego, powiatowego etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Na początku marca drużyna SP Witoszów Dolny w składzie: Natalia Męczywór (6b), Julia Kacer (6a) i Maciej Bednarz (6a) reprezentowała szkołę V Powiatowych Potyczkach z Językiem Angielskim "Check your English" w Społecznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Świdnicy. W konkursie wzięło udział 48 uczniów ze szkół powiatu świdnickiego. Uczestnicy konkursu mieli do wykonania 2 zadania: odegrać scenkę w języku angielskim na wylosowany temat (jeden z 8 możliwych) oraz napisać indywidualny test z języka angielskiego. Nasi uczniowie, którzy przygotowywali się do konkursu pod opieką p. Doroty Nowakowskiej, odnieśli sukces w części ustnej - jako jedyna drużyna otrzymali maksymalne 30 punktów! Wzbudzili prawdziwy zachwyt jury i innych obecnych nauczycieli angielskiego. Gratulujemy!

W indywidualnej części pisemnej Natalia Męczywór (6b) zajęła II miejsce w V Powiatowych Potyczkach z Językiem Angielskim, a Julia Kacer (6a) została finalistką tego konkursu. W rywalizacji konkursowej tylko dwie pozycje dzieliły ją od III miejsca. 13. marca o godz. 17.00 odbyła się uroczystość wręczenia nagród, na którą zostali zaproszeni uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy laureaci i finaliści konkursu otrzymali propozycję bezpłatnej nauki w klasie językowej przez trzy lata w Społecznym Gimnazjum w Świdnicy, gdzie odbywał się konkurs.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group