Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Św. Mikołaj odwiedził Strzegom

Poniedziałek, 8 grudnia 2014, 11:14
Aktualizacja: 16:16
Autor: red.
Strzegom: Św. Mikołaj odwiedził Strzegom
Fot. UM Strzegom
Punktualnie o godz. 15.00 – w piątek 5 grudnia na parking Strzegomskiego Centrum Kultury przybył Święty Mikołaj w towarzystwie dostojnej Królowej Zimy, aby właśnie z tego miejsca wyruszyć ulicami Strzegomia, rozdając uśmiech radość i słodycze.

Ze względu na brak białego puchu Mikołaj powoził tym razem nie zaprzęgiem reniferów, ale kawalkadą odjazdowych motocykli. Mikołajowi asystowała również dyrektor SCK. Dostojni goście zawitali na OSiR, aby w towarzystwie dzieci otworzyć sezon zimowy na strzegomskim lodowisku. Następnie Mikołaj i Królowa przejechali ulicami Strzegomia, zapraszając mieszkańców na spotkanie na strzegomskim Rynku. W tym czasie w pobliże Ratusza przychodzili już najmłodsi strzegomianie z rodzicami, babciami i dziadkami, aby spotkać się z długo oczekiwanymi gośćmi. O godz. 16.00 rozbrzmiał odgłos mega maszyn motocyklowych i wszystkim ukazały się postacie Św. Mikołaja i Królowej Zimy .

Na scenie zaśpiewały bardzo uzdolnione dziewczynki Martyna i Sandra z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach oraz Lila - najmłodsza wokalistka z Sekcji Wokalnej SCK "In Live". Na scenie życzenia wszystkim dzieciom złożył burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta, a dyrektor SCK - Bożena Bojanowska - Czuk zaprosiła do wspólnej zabawy, a następnie do SCK na kolejne atrakcje i niespodzianki. Było też wspólne odliczanie i zapalenie światełek na największej strzegomskiej choince. Oczywiście nie zabrakło wspólnych kółeczek, węży i wspaniałej zabawy. Św. Mikołaj, Królowa Zima i śnieżynki częstowały dzieci słodyczami i zachęcały do wspólnych pląsów. Po zakończeniu spotkania na strzegomskim Rynku dzieci i ich opiekunowie w asyście Mikołaja, Królowej i Śnieżynek wyruszyły do SCK, gdzie na gości czekała kolejna niespodzianka - przedstawienie "W Mikołajkowej Krainie" z udziałem aktorów Teatru "Urwis" z Krakowa. Niestety, Św. Mikołaj i jego towarzyszki podróży musieli udać się w dalszą drogę, ponieważ oczekiwały ich dzieci w innych miejscowościach. Obiecali, że na pewno powrócą za rok.
Wrażeń i przeżyć było co nie miara, które mamy nadzieję, pozostawiły same miłe wspomnienia.

Strzegomskie Centrum Kultury dziękuje zarówno wszystkim dzieciom, jak i ich rodzicom, ale też mieszkańcom Strzegomia za niezwykle ciepłe i serdeczne przyjęcie Świętego Mikołaja i Królowej Zimy, którzy do Strzegomia przybyli na specjalne zaproszenie SCK.

(Elżbieta Pienio)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group