Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Świat cyfryzacji

Czwartek, 3 października 2019, 15:43
Autor: red
Strzelce: Świat cyfryzacji
Fot. UG Marcinowice
W piątek, 27 września, uczniowie klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach wzięli udział w warsztatach z programowania.

Zajęcia przeprowadzone zostały przez profesjonalnych programistów. Dzieci same mogły programować roboty i rozwiązywać łamigłówki cyfrowe. Uczniowie przekonali się, że programowanie to kompetencja przyszłości i świetna zabawa.

Zajęcia były dużym urozmaiceniem i atrakcją, rozwijały umiejętności logicznego myślenia, intuicję i wyobraźnię. Całość przedsięwzięcia odbywała się pod czujnym okiem przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, którzy również zawitali w mury szkoły.Warsztaty zostały ufundowane w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, a strzeleccy uczniowie mogli w nich uczestniczyć z uwagi na zajęcie przez szkołę I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Cyfrowa Majówka”. Jury konkursu w ten sposób doceniło inicjatywę szkoły zatytułowaną „Majowe warsztaty nowych technologii”. W pakiecie z warsztatami do uczniów trafił kolejny robot, a trafił w dobre miejsce, bo szkoła realizuje innowację pedagogiczną – robotykę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group