Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Świąteczna pomoc

Wtorek, 22 grudnia 2020, 17:18
Autor: red
Gmina Świdnica: Świąteczna pomoc
Fot. Gmina Świdnica
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy każdego roku pamięta o swoich podopiecznych i troszczy się, aby wyjątkowa świąteczna atmosfera zapanowała również w domach osób samotnych, niepełnosprawnych czy też znajdujących się w trudnej sytuacji.

Dla nich wszystkich zorganizował świąteczną pomoc. 43 paczki żywnościowe zostały osobiście dostarczone do potrzebujących. Samotnym i najbardziej potrzebującym mieszkańcom gminy oferowana była również pomoc finansowa na zakup opału, by mogli ciepło spędzić nadchodzące święta. Łącznie na ten cel zostało przeznaczonych około 20 tys. złotych.
- Dla większości z nas zbliżające się dni to wyjątkowy czas – świąteczne rytuały, choinka, spotkania w gronie najbliższych, prezenty, czy wspólne śpiewanie kolęd. W tym roku Święta Narodzenia Pańskiego i Nowy Rok będą inne niż zwykle, spędzone w mniejszym gronie, czasem z dala od najbliższych. To nie znaczy, że nie możemy sie nim cieszyć. Dlatego tak ważna jest pomoc osobom samotnym i niepełnosprawnym. W nadzwyczajnych okolicznościach musimy szukać nowych, skutecznych rozwiązań, pamiętając, że nasz cel pozostaje niezmienny, a jest nim pomoc potrzebującym – mówi Dorota Waliszak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W tym roku w akcję pomocową włączyli się również pracownicy Urzędu Gminy Świdnica wraz z kierownictwem oraz jednostkami organizacyjnych wspierając finansowo i rzeczowo jedną z potrzebujących rodzin w naszej gminie. Świdnicki Uniwersytet III Wieku, który w ramach środków z Urzędu Marszałkowskiego przygotował także słodkie upominki dla 8 osób starszych i samotnych w gminie Świdnica. Koło Łowieckie "KNIEJA" zorganizowało zbiórkę środków czystości, artykułów spożywczych oraz słodyczy dla wybranej przez nich rodziny w gminie Świdnica. Na ręce prezesa Koła pana Zbigniewa Drąg składamy wyrazy uznania i wdzięczności oraz dziękujemy za ofiarność.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group