Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świąteczne spotkanie wójta gminy Świdnica

Piątek, 19 grudnia 2014, 7:21
Autor: red.
Świdnica: Świąteczne spotkanie wójta gminy Świdnica
Fot. UG Świdnica
Niech te „gwiazdy pokoju” wyznaczają Państwu dobry kierunek, a najbliższe święta upłyną w miłej rodzinnej atmosferze – mówiła wójt Teresa Mazurek podczas dorocznego, świątecznego spotkania w Urzędzie Gminy.

Wigilijne spotkania z zaproszonymi gośćmi w siedzibie urzędu to już gminna tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnych uroczystości. Jest to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim za współpracę, życzliwość oraz wsparcie w realizowanych działaniach w okresie mijającego roku- dodaje wójt gminy. Tegoroczne spotkanie, tak jak poprzednie zgromadziło licznie przybyłych gości. W tym roku na zaproszenie władz gminy Świdnica odpowiedzieli m.in. J.E. ks. prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki wraz z duchowieństwem z terenu gminy Świdnica, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych ze starostą Piotrem Fedorowiczem, wicestarosta Zygmuntem Worsą i prezydent miasta Świdnica Beatą Moskal-Słaniewską na czele, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, a także radni, dyrektorzy gminnych szkół i jednostek organizacyjnych, przedszkoli, dyrektorzy, naczelnicy wydziałów, prezesi i prywatni przedsiębiorcy, którzy współpracują z Urzędem Gminy. Obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych i instytucji działających na terenie powiatu świdnickiego oraz Honorowi Obywatele Gminy Świdnica.

Kolejną odsłoną były bożonarodzeniowe jasełka w wykonaniu grupy kolędników działających przy świetlicy w Burkatowie. Na szczęście i na pomyślność w nowym roku - wójt gminy rozdawała „gwiazdy pokoju” aby wyznaczały dobre kierunku, zwłaszcza na nową kadencję samorządową.

Niech nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego spędzone w gronie najbliższych, przyniosą wiele szczęścia, nadziei i spokoju, a nadchodzący Nowy 2015 Rok niech będzie dla każdego szansą na realizację planów i marzeń. Życzę prawdziwie rodzinnych świąt, pełnych miłości, radości i wiary w lepsze jutro. W Nowym Roku dużo obfitości, a przede wszystkim życzę pokoju, bowiem świat pomimo upływu lat nadal potrzebuje pokoju – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Po krótkich przemówieniach oraz po pobłogosławieniu opłatków przez Ks. Biskupa Ignacego Deca zgromadzeni przystąpili do składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Wszystko to w przemiłej i serdecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, w wykonaniu Małgorzaty Wilk, uczestniczki programu X-Factor

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group