Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Świątecznie u przedszkolaków z Roztoki

Sobota, 29 grudnia 2012, 11:47
Aktualizacja: 11:50
Autor: UG Dobromierz
Roztoka: Świątecznie u przedszkolaków z Roztoki
Fot. UG Dobromierz
Boże Narodzenie to czas magiczny i związany z pięknymi polskimi tradycjami. Wiedzą o tym również przedszkolaki z Roztoki, które przez cały grudzień intensywnie przygotowywały się do przedstawienia misterium narodzenia Jezusa.

Jasełka odbyły się 21 grudnia w pięknej sali widowiskowej świetlicy wiejskiej w Roztoce. Wśród gości obecni byli Magdalena Szczerbień z Fundacji Edukacji Przedszkolnej, przewodnicząca Rady Gminy Danuta Świerk, radny Zbigniew Patycki, sekretarz Gminy Monika Borysewicz oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Jasełka w wykonaniu najmłodszych mieszkańców gminy wzruszyły całą widownię. Dzieci pięknie recytowały oraz śpiewały kolędy i pastorałki. Aby tradycji stało się zadość wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, a maluchy wręczyły rodzicom i przybyłym gościom wykonane przez siebie bombki i choinki. Spotkanie wigilijne zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców. W imieniu wójta Jerzego Ulbina życzenia świąteczne oraz słodki upominek przekazała sekretarz Monika Borysewicz. Wesołych Świąt oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku przedszkolakom i ich rodzinom życzyli również Danuta Świerk i Magdalena Szczerbień, które wręczyły na ręce pań wychowawczyń słodkie niespodzianki. Maluchy otrzymały także świąteczne prezenty od radnego Zbigniewa Patyckiego. Piękne bajki na pewno umilą dzieciom czas spędzony w przedszkolu, zwłaszcza podczas zimowych dni. Podziękowania należą się wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości oraz Stanisławowi Kałużnemu, które uwiecznia ważne chwile w życiu przedszkola na swoich fotografiach.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group