• Środa, 26 lutego 2020
  • Godz. 4:32
  • Imieniny: Aleksandra, Mirosława
  • Czytających: 707
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świdnica chce mieć sukiennice

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 5 stycznia 2012, 10:01
Aktualizacja: 18:50
Autor: red
Fot. użyczone
Do świdnickiego Rynku mogą wrócić sukiennice. Wkrótce ruszają poszukiwania najemcy, który podejmie się zorganizowania tego nieszablonowego miejsca wraz z radykalną przebudową. W zamian za to może liczyć na zwolnienie z czynszu nawet przez 4 lata w samym sercu Świdnicy – Rynku.

Według planu Sukiennice Świdnickie mogą powstać w bloku śródrynkowym na parterze kamienicy Rynek 39-40.
– Budynek ten powstał w latach 70-tych na miejscu historycznych sukiennic. Dokładnie w tym miejscu, gdzie kiedyś istniały tak zwane kamery, czyli kramy sukiennicze. Chcielibyśmy, by namiastka sukiennic wróciła do Świdnicy. Na parterze kamienicy jest wolny lokal, więc jest na to szansa. Jeśli pomysł się sprawdzi, może być wykorzystany również w innych lokalizacjach – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Ogłoszony został przetarg, który ma pomóc w znalezieniu najemcy ponad 124-metrowego lokalu. Po zaaranżowaniu wejść w nowym miejscu zostanie stworzony naturalny dostęp do ośmiu kramów stylizowanych na historyczne.
– To doskonałe miejsce, gdzie swoje dzieła mogą sprzedawać artyści, rękodzielnicy, czy też sprzedawcy wyrobów regionalnych. Zmiana lokalizacji wejścia od zewnętrznej i wewnętrznej strony budynku stworzy dodatkowe dojście do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową. Tam planujemy nie tylko nową aranżację placu, ale też remont elewacji budynków. Wspólnie z prywatnym inwestorem możemy stworzyć naprawdę klimatyczne i nowe miejsce – uważa Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Wkrótce miasto ogłosi przetarg, który ma wyłonić przyszłego najemcę lokalu w Rynku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 5-01-2012 10:45
świetny pomysł
~wrock 5-01-2012 11:05
Jak zawsze Świdnica odgapia od innych miast tym razem Krakowskie sukiennice, żenujące jest to miasto, za wszelką cene próbuje dorównać innym miastom .
~do:~wrock: 5-01-2012 17:59
Widzę że czytanie ze zrozumieniem cię troszkę a nawet bardzo boli!U nas w mieście jak jest napisane wyżej już kiedyś sukiennice były,także o jakim Ty tutaj w ogóle odgapianiu piszesz?!
~ 5-01-2012 18:27
cymbale Świdnica już miała sukiennice kilkaset lat temu więc zamknij tą swoją wielowiejską wrocławską mordkę
~Świdniczanin 5-01-2012 18:55
To tak jakby napisać, że Świdnica budując ratusz "odgapia" od innych miast... To jest powrót do dawnej świetności Świdnicy i to nie jest żenujące tylko piękne, niestety zazdrość boli prawda?...
~ 5-01-2012 22:04
zwolnienie na 4 lata;) Suma sumarum i tak zapłaca podatnicy, czyli mieszkańcy!
~Wroc 5-01-2012 22:43
ratusz to jest ratusz, a nie sukiennice, poza tym do Krakowa i Wrocławia wam dużo brakuje, i sukiennice nie zrobią szału jak w Krakowie czy Wrocławiu i nigdy nie osiągniecie tego czego oczekujecie , te wasze niespełnione marzenia o metropolii , przecież Świdnica nawet nie dorówna Dzierżoniów ani Świebodzicom jak i Strzegomiowi to są piękne miasta, pozbawione patologii i ubustwa. Bo w Świdnicy jest to na porządku dziennym.
~ala 6-01-2012 11:26
Panie Wroc!!! a może pan nam tu zazdrości? Świdnica rozwija się w szybkim tempie i chyba o to chodzi, pijaństwo i patologia jest wszędzie, Świdnica górą!!!!
~abc 6-01-2012 11:37
Patologia jest wszędzie. A Świdnica wcale nie jest taka niebezpieczna, bez przesady. A to ,że się rozwija. Bardzo dobrze. Jak świebodzice i strzegom są piekne to i wałbrzych według tych kryteriów też ha ha
~ole 6-01-2012 11:59
Widzę że Świdniczanie mają jakieś kompleksy na punkcie miast, a szczerze mówiąc to jak Świdnica się rozwija ? ja tutaj nic nie widzę żeby cokolwiek się robiło, to że wybudowali wieże, czy śmieszne centrum handlowe tą pseudo galerie, to jaki to rozwój ? no chyba że dla was to wielkie halo, ja mieszkam na Zarzeczu i jak byście nie wiedzieli co tam się robi to zapraszam na te slamsy, a wy tu mi piszecie o rozwoju Świdnicy ? śmiech na sali, wy chyba nie widzieliście rozwoju miast.
~ 6-01-2012 12:53
nie karmcie trolla, to pewnie jakiś osrany kibic slunska który w internecie się odgrywa za to że dostał po głowie w Świdnicy i stracił szaliczek a teraz codziennie płacze w poduszke że nie jest z Wrocławia, gdzie przecież wcale nie ma patologii ani obleśnych bloków i syfu.
~do ole 6-01-2012 12:55
Do ole - Świdniczanie nie mają żadnych kompleksów bo na czyim punkcie niby mają mieć? Nasze miasto jest jednym z najpiękniejszych w Polsce i marzymy o tym aby odzyskało dawny blask. Dlatego Świdniczanie cieszą się ze wszystkich inwestycji tego typu. A może napiszesz mi jakie miasta się tak cudownie rozwijają że na blokowiskach nie ma syfu?
~ole 6-01-2012 14:31
Ja Świdniczanom proponuje wyjechać z miasta zobaczyć inne piękne miasta, poza tym Świdnica nie jest jednym z najpiękniejszych miast, może kiedyś była ale teraz już nie jest . Czy w pięknych miastach może być coś takiego jak : 1 ulica Chrobrego z rozwalającymi się budynkami, 2 ulica Różana z zapadającymi się autami pod ziemie, 3 ulica Garbarska gdzie stale dochodzi do pobić i napadów, tam również sypią się budynki, 4 Osiedle Zarzecze mieszkańcy boją się tam mieszkać, był poruszany temat w urzędzie w tej sprawie, 5 Pijaństwa żuli i degenerowanej młodzieży na Traugutta w parku, 6 Plac Grunwaldzki róg Wałbrzyskiej pod sklepem pełno żuli którzy zaczepiają ludzi 7 Ulica Grodzka 16 i 18 syf melina jak nie wiem, bez kombinezonu przeciw skażeniom się tam, nie wejdzie i wiele innych patologii
~ 6-01-2012 15:31
Wrocław to dopiero miasto ćpunów złodziei, kiboli którzy wracają z meczów środkiem ulicy, tam dopiero jest niebezpiecznie.
~DSW 6-01-2012 15:33
mieszkam na zarzeczu i kto jest stąd nie boi się wyjść, nie ma tu takiej przestępczości jak podają, zwykłe osiedle jak młodych i zawiszów. A menele są wszędzie- chociazby Kosciuszki we wrocławiu, tam sie dopiero cuda dzieja
~ 6-01-2012 15:38
Na Zarzeczu strach mieszkać? od kiedy albo w jakich latach? Może kiedyś tak było, na dzień dzisiejszy jedna z bardziej spokojnych dzielnic w tym mieście, nie wiem gdzie Ci się tam tak strasznie żyje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group