Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1213
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica gotowa

Sobota, 17 kwietnia 2021, 7:10
Autor: red
Świdnica: Świdnica gotowa
Fot. UM Świdnica
Świdnica przygotowuje się do otwarcia punktu szczepień w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33.

Jego obsługę zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Koordynatorem działań będzie Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w Świdnicy. Trwają ostatnie prace - na hali ustawiane są boksy, które oddzielą poczekalnie od punktów szczepień.

- Miasto będzie gotowe do uruchomienia punktu 19 kwietnia. Jednak to od kiedy zacznie on funkcjonować, zależeć będzie od decyzji rządu – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Przygotowanych zostanie pięć stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie – w miarę pozyskiwania szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Miasto zapewni m.in. obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej, lodówki.

- Przy sprawnym przeprowadzeniu akcji szczepień pomogą także wolontariusze, którzy już licznie zgłosili chęć pomocy. Jest wśród nich wielu harcerzy, urzędników i radnych. Wszystkim serdecznie dziękuję – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

O dacie uruchomienia, godzinach pracy punktu i kontakcie telefonicznym informować będziemy na bieżąco.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group