Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica nagrodzona za upowszechnianie praw dziecka

Wtorek, 22 listopada 2016, 10:30
Autor: red
Świdnica: Świdnica nagrodzona za upowszechnianie praw dziecka
Fot. UM Świdnica
Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak uhonorował Świdnicę medalem „Pro Infantis Bono”.

Miasto docenione zostało za zaangażowanie w promocję i realizację praw dziecka. Medal został wręczony w niedzielę, 20 listopada, podczas inauguracji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Brzegu.

Uchwałę w sprawie ustanowienia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął 7 listopada 2014 r. na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Data ta nie jest przypadkowa - 20 listopada 1989 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uchwaliło Konwencję o Prawach Dziecka - najważniejszy dokument określający prawa dziecka, do dzisiaj nazywany Światową Konstytucją Praw Dziecka. Inicjatorem i współtwórcą tego dokumentu była Polska.

W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowano krajowe obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Świdnicy – rodzinnym mieście Marka Michalaka. W tym roku główne uroczystości odbyły się w Brzegu. Podczas uroczystej gali prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska odebrała medal „Pro Infantis Bono”, który Rzecznik Praw Dziecka przyznał Świdnicy za działalność na rzecz dzieci i upowszechnianie praw dziecka.
- Wyróżnienie to zaszczyt dla Świdnicy. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Brzegu. Wspaniale przygotowana gala pokazała, że prawa dziecka są w tym mieście także niezwykle istotne i jak powiedział rzecznik – „zawsze pierwsze z brzegu”. Wczoraj miasto to otrzymało tytuł „Stolicy Praw Dziecka”, Świdnica natomiast od dawna już jest „Stolicą Dziecięcych Marzeń” i myślę, że my, jako samorządowcy powinniśmy dbać o przestrzeganie praw dziecka i nie zapominać o tym, że „dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały” - mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group