• Piątek, 28 lutego 2020
  • Godz. 13:39
  • Imieniny: Hilarego, Lecha, Romana
  • Czytających: 764
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Świdnica– nasze miasto

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 5 czerwca 2012, 15:36
Aktualizacja: 15:39
Autor: Katarzyna Gruba II LO
Fot. użyczone
Zastanawiając się nad miejscem na wakacje lub wycieczkę klasową, zapominamy, że najciekawsze obiekty są te najbliżej domu. W ostatnich dniach przekonywała się o tym 1d z II LO

W rocznicę 92 urodzin Jana Pawła II odbyła się "gra miejska"- polegała ona na rozwiązaniu testu, który zawierał pytania dotyczące życia i działalności Jana Pawła II oraz zabytków świdnickich. Uczestnicy mieli dwie godziny na przygotowanie, możliwość korzystania z internetu, książek, a także samodzielnym odnalezieniu odpowiedzi w Świdnicy. W zabawie organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną wzięło udział 8 drużyn po 4 osoby każda, w tym jedna drużyna z naszej szkoły w składzie p. prof. Zofia Skowrońska Wiśniewska, Agata Grobelna, Katarzyna Gruba, Tomasz Stuła ,własną drużynę stworzył Jan Jaśkowiak. Oprócz niezapomnianych wrażeń uczniowie zajęli dwa miejsca na podium. Jan Jaśkowiak ze swoją drużyną 1 miejsce, a druga ekipa 3 miejsce. Cenną nagrodą była możliwość wejścia na wieżę katedry.
W środę z tej możliwości skorzystało 5 osób z kl. 1d.„Weszliśmy przez plebanię, najpierw oglądnęliśmy chór, dowiadując się wiele tajemnic, później wejście na wieżę. Ilość schodów przerażała i zniechęcała, ale warto było wytrwać do końca. Po drodze zobaczyliśmy także zegar i dzwony. Zmęczenie po pokonaniu niezliczonej ilości schodów wynagrodził przepiękny widok Świdnicy. Każdy z nas odszukał szkołę, swoje domy oraz wiele innych świdnickich obiektów. Później odbyła się sesja zdjęciowa. Dziękujemy ks. J.Bagińskiemu za oprowadzenie oraz za możliwość robienia zdjęć. I bardzo cieszymy sie, że mogliśmy tam wejść, bo naprawdę było warto!"
Miejmy nadzieję, że te wydarzenia będą zachętą dla wszystkich, by podróżować i odkrywać okolice, które niby znamy, a tak naprawdę nic o nich nie wiemy, byśmy nie musieli mówić "cudze chwalicie, swego nie znacie"

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group