Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica otrzyma dotację na opracowanie programu rewitalizacji

Sobota, 30 stycznia 2016, 8:59
Aktualizacja: 18:38
Autor: opr.red.
Świdnica: Świdnica otrzyma dotację na opracowanie programu rewitalizacji
Fot. red.
Zgodnie z decyzją Sejmiku Województwa Dolnośląskiego miasto Świdnica otrzyma dotację w wysokości 117 415,80 zł na opracowanie programu rewitalizacji w ramach projektu pn. „Przygotowanie programów rewitalizacji na terenie Województwa Dolnośląskiego” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014–2020. Fundusze pozyskano w ramach konkursu zorganizowanego przez Województwo Dolnośląskie oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Oprócz wsparcia finansowego otrzymamy także pomoc merytoryczną w procesie opracowania programu rewitalizacji, stanowiącego podstawę do ubiegania się o dotację z funduszy Unii Europejskiej. Podobnie jak wszystkie gminy w Polsce, jesteśmy na etapie tworzenia dokumentu pozwalającego na aplikowanie o środki do roku 2020.
Jeśli chodzi o realizację zadań m.in. w zakresie rewitalizacji to aplikować będziemy o środki w ramach konkursów ogłoszonych przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej, do działania nr 6.3 - rewitalizacja zdegradowanych obszarów, poddziałań:

- 6.3a - remont, przebudowa, rozbudowa, adaptacja, wyposażenie istniejących zdegradowanych budynków, obiektów, zagospodarowanie terenów i przestrzeni, (np. monitoring miejski lub dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób niepełnosprawnych) – w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, kulturalnych, edukacyjnych lub rekreacyjnych. Ogłoszenie konkursu nastąpi we wrześniu 2016 roku, a lokacja środków w najbliższym naborze to kwota 44,5 mln zł.
- 6.3b - remont, odnowa części wspólnych budynków wielorodzinnych mieszkaniowych. Konkurs ogłoszony zostanie w czerwcu 2016 roku, a lokacja środków w najbliższym naborze to kwota 20 mln zł.
Zadania w obszarze rewitalizacji zostaną zdefiniowane w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Świdnicy.

- Remonty kamienic, czy modernizacja ulic i chodników to tylko niewielka część działań składających się na rewitalizację. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne podejmowane w tym procesie – mówi zastępca prezydenta Szymon Chojnowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group