Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica pod patronatem Jana Pawła II

Niedziela, 19 czerwca 2011, 8:47
Aktualizacja: 15:11
Autor: GrA
Świdnica: Świdnica pod patronatem Jana Pawła II
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Radni podjęli już decyzję. Chcą by Świdnica rozpoczęła starania o objęcie miasta patronatem błogosławionego Jana Pawła II. Teraz decyzja należy do Watykanu.

Pomysł, by miasto zostało objęte patronatem Jana Pawła II zrodził się jeszcze w poprzedniej kadencji. Wówczas, mimo iż Rada Miejska wyraziła chęć podjęcia takiej inicjatywy, nie było to możliwe ze względu na trwający proces beatyfikacji Jana Pawła II. - Zdając sobie sprawę z historyczności takiej decyzji prezentując uchwałę nie będę argumentował i przekonywał co do osoby bo myślę, że to byłoby co najmniej nietaktem – mówił tuż przed podjęciem uchwały na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 17 czerwca prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek. - Dziewiętnastu radnych podpisało się pod tym pomysłem w tamtej kadencji. Chcemy podjąć te starania, licząc na to, że ta decyzja będzie znacząca, będzie pomagała przemieniać rzeczywistość świdnicką na bardziej ludzką, przyjazną, budowanie wspólnej cywilizacji miłości.

Nie wszystkim radnym pomysł podjęcia takiej inicjatywy się spodobał. - Jestem przeciw nadużywaniu imienia Jana Pawła II do wykorzystywania w aktualnej polityce. Podejmując taką decyzję musimy być świadomi tego, jakie obowiązki bierzemy na siebie. Czy Rada Miejska, i władze będą bardziej dostrzegać problemy przeciętnego mieszkańca? Chyba nie. To pusty gest. Uważam, że to niemoralne i antyspołeczne. To mieszkańcy w drodze referendum powinni zdecydować, czy tego chcą – mówił podczas sesji radny Adam Markiewicz.

Ostatecznie świdniccy radni opowiedzieli się za podjęciem inicjatywy uznania Jana Pawła II patronem miasta. Teraz decyzja należy do Watykanu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group