Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica pozyskała ponad 2 miliony złotych na politykę społeczną

Poniedziałek, 3 października 2016, 16:46
Autor: red
Świdnica: Świdnica pozyskała ponad 2 miliony złotych na politykę społeczną
Fot. UM Świdnica
Od stycznia do września 2016 r. Świdnica pozyskała środki zewnętrzne na działania z zakresu polityki społecznej w wysokości 2 290 285 zł.

Wnioski o dofinansowania przygotowane zostały przez Dzienny Dom Senior-Wigor, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Miejski: Wydział Inwestycji Miejskich, Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych, Wydział Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego.

Pozyskane dofinansowania pochodzą z rządowych programów m.in. ”Maluch-edycja 2016”, rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, czy bezpośrednio z budżetu z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Miasto dzięki dotacjom przeprowadzi szereg modernizacji oraz programów społecznych m.in. budowę i wyposażenie żłobka miejskiego na Osiedlu Zawiszów, dofinansowanie kosztów wynagrodzenia asystentów rodziny współpracujących z rodzinami wymagającymi wsparcia i pomocy, na bieżące funkcjonowanie, wynagrodzenia oraz na wykonanie zadań programowych dla pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor”.
- Pozyskane środki zewnętrzne pokazują nasze zaangażowanie, ale przede wszystkim skuteczność jednostek miejskich i pracowników urzędu w ich pozyskiwaniu. Mamy dobre pomysły, wiemy jak je realizować i przygotowywać odpowiednie wnioski na ich finansowanie. Nasz miejski budżet, jak każdy, jest ograniczony i nie pozwala na realizację wszystkich planów, ale dzięki pieniądzom z zewnątrz możemy zwiększać pole naszego działania, co przekłada się na poprawę jakości życia dla mieszkańców” – mówi Szymon Chojnowski, zastępca Prezydent Miasta Świdnicy.

Kolejnym projektem, realizowanym w Świdnicy dzięki środkom zewnętrznym, będzie program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. W jego ramach Gmina Miasto Świdnica, reprezentowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizować będzie, wspólnie ze świdnickimi partnerami projektu tj.: z Komendą Powiatową Policji, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdnicy, Świdnicką Strażą Miejską oraz Dziennym Domem Senior-WIGOR projekt pn. „Edukacja na rzecz bezpieczeństwa Świdnicy – działania na rzecz młodzieży i seniorów”. W ramach projektu przewidziano szereg działań edukacyjno-informacyjnych skierowanych do dwóch newralgicznych grup społecznych: młodzieży gimnazjalnej i zagrożonej np. uzależnieniem środkami psychoaktywnymi oraz świdnickich seniorów- grupy, która często narażona jest na wykluczenie społeczne ze względu na słaby stan zdrowia lub niepełnosprawność.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group