Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica przeciw przemocy

Środa, 29 grudnia 2021, 9:02
Autor: red
Świdnica: Świdnica przeciw przemocy
Fot. UM Świdnica
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy w okresie od września do grudnia realizował Projekt „Świdnica przeciw przemocy”, na który Gmina Miasto Świdnica otrzymała dofinansowanie w wysokości 10.000 zł ze środków budżetu Państwa w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” – 2021 r. realizowanego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Projekt obejmował działania informacyjno-edukacyjne, dostarczając wiedzę na temat problemu przemocy, jego skutków, radzenia sobie w sytuacji wystąpienia kryzysu i wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa w rodzinie oraz znaczenia wychowania w pokonywaniu zachowań agresywnych.

W ramach projektu zrealizowano następujące działania:

- kurs przeznaczony dla osób dorosłych, rodziców dzieci zagrożonych przemocą w rodzinie, którego celem jest kształtowanie prawidłowych relacji i umiejętności rodzicielskich wobec dzieci,

- spotkania wspierające dla osób z doświadczeniem przemocy w rodzinie, o charakterze otwartym.

W ramach edukacji publicznej przygotowywano materiały na temat radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, uświadamiające zagrożenia płynące z przemocy oraz informujące o miejscach i formach pomocy:

- informator „Jak sobie radzić z przemocą”,

- artykuł i film, opublikowane w lokalnych mediach,

- etiudy teatralne przedstawione na portalach społecznościowych przez podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury.

Mieszkańcy Świdnicy zaproszeni zostali również do wypełnienia ankiety na temat postaw rodzicielskich oraz sposobów radzenia sobie w sytuacjach problemowych w rodzinie. Jej wyniki posłużą do przygotowania oferty na lata następne, w zakresie zapobiegania występowaniu przemocy w rodzinie.

Dodatkowo w ramach cyklicznej Kampanii „Świdnica Przeciw Przemocy” Urząd Miejski w Świdnicy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, w okresie od września do grudnia realizował szerokie działania dostępne dla wszystkich mieszkańców Świdnicy oraz specjalistów, którzy na co dzień wspierają rodziny zagrożone przemocą domową.

https://www.facebook.com/pomocna.swidnica/videos/620853042674264

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group