Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica samorządem równych szans

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 26 września 2011, 17:36
Aktualizacja: 17:40
Autor: UM Świdnica
Fot. użyczone
Świdnickie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych jeszcze przed rozpoczęciem swojej działalności uzyskało nagrodę. Miasto Świdnica, które przy wsparciu unijnych funduszy zrealizowało inwestycję, zostało uhonorowane tytułem „Samorząd Równych Szans 2011”.

– Wyróżnienie to dla nas spora niespodzianka, ale i zobowiązanie, by Centrum w jak najlepszy sposób pozwalało na rozwój organizacji pozarządowych. To ważne zadanie, bo z pomocy sektora pozarządowego korzystają świdniczanie. Konkurs promuje działania integrujące osoby niepełnosprawne ze środowiskiem lokalnym i aktywizujące je. Cieszymy się z tego, że wysiłek miasta, by stworzyć dobre warunki do działania również dla nich został zauważony – mówi prezydent Wojciech Murdzek.

Wyróżnienie w sobotę, 24 września wręczano w Zakopanem podczas Ogólnopolskiego Forum Integracji Społecznej, zorganizowanego pod patronatem Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Był tam przedstawiciel władz miasta.

– Znaleźliśmy się w nielicznym gronie samorządów, które uhonorowano statuetką „Samorząd Równych Szans 2011”. Podczas uroczystości podkreślono duże zaangażowanie finansowe miasta, a także nowatorstwo pomysłu. Warto pamiętać, że niewiele samorządów nawet większych od nas zdecydowało się na uruchomienie centrum dla organizacji pozarządowych z takim rozmachem – mówi Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Konkurs, który wyróżnia najlepsze praktyki jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki na rzecz osób niepełnosprawnych, zorganizowała Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego z Krakowa.

***
Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zainauguruje swoją działalność jeszcze w październiku. W przebudowanym budynku przy ul. Długiej 33 znajdują się: biura dla pracowników, doradców oraz użytkowników centrum, sala wielofunkcyjna, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale, sale szkoleniowe z zapleczem socjalnym na każdym piętrze. W nowej siedzibie organizacje będą miały zapewnione miejsce do prowadzenia działalności i spotkań, a także niezbędny sprzęt, w tym komputerowy. Będą mogły skorzystać z obsługi sekretariatu, doradztwa prawnego, szkoleń. W centrum znajdzie swoje miejsce kilkadziesiąt organizacji.
Przebudowa budynku na potrzeby centrum kosztowała 5,5 mln zł, z czego 2,6 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Stefan Augustyn
rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~zapomniał 26-09-2011 20:19
zapomniał zabłyszczeć porcelaną?
~ 26-09-2011 23:10
To wspaniały przykład, jak bardzo niedowartościowani są przedstawiciele naszych władz. Piękny uśmiech Pana prezydenta tylko to potwierdza. Kolejna fikcja dla maluczkich.
~ 26-09-2011 23:11
Pewnie - brakuje tylko laurki!
~ 27-09-2011 8:32
Nauczcie sie dawac jakies wiadomosci rano.
~ 27-09-2011 9:51
Ciekawe jaka nagrode władze miasta dostana za Akuapark????chyba za najdrozsza inwestycje bez mozliwosci zarobku na niej.Ciekawe czy wtedy pan Murdzek tez będzie sie chwalił????
~smiech 27-09-2011 12:20
W sąsiednim W-chu Prezydent reformuje urzędy a u nas? Robi śliczną minę i udaje, że jest OK. A jest OK? Tak. Jemu i rodzinom urzędników. Ciekawy jestem o ile wzrosło zatrudnienie w urzędach przez jego kadencje???
~ 28-09-2011 22:57
Za to zmalało w oswiacie > na bruk posłali"kilka etatów" administracyjnych i technicznych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group