Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 515
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnica sportową gminą

Piątek, 28 września 2018, 9:27
Aktualizacja: 11:29
Autor: red
Świdnica: Świdnica sportową gminą
Fot. UM Świdnica
Miasto Świdnica otrzymało tytuł „Sportowej Gminy 2018”. Nagroda przyznawana jest już od dziesięciu lat przez Klub Sportowa Polska. Wyróżnienia otrzymują samorządy, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.

Nagrody "Sportowa Gmina 2018" zostały wręczone podczas uroczystej Gali Sportowa Polska, która odbyła się w środę, 26 września w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W imieniu miasta odebrali ją: Jerzy Żądło – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jacek Piekunko – dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Radosław Werner – kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Kapituła, oceniając kandydatów do wyróżnienia, brała pod uwagę nie tylko nakłady gmin na infrastrukturę sportową, ale również zaangażowanie przedstawicieli samorządowych w promocję sportu i rekreacji. Istotnym elementem oceny była także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży, czyli liczba Uczniowskich Klubów Sportowych i innych organizacji sportowych działających na terenie gminy, zatrudnionych trenerów, a także nakłady gminy na sport powszechny.

Laureaci wyróżnienia "Sportowa Gmina" to samorządy, które nie poprzestają tylko na budowie i modernizacji obiektów, ale starają się swoim mieszkańcom zapewnić jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Organizują imprezy o charakterze nie tylko lokalnym, ale również powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim.
- Śmiało możemy powiedzieć, że Świdnica jest swoistym centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie. Corocznie organizowanych jest u nas ponad 100 wydarzeń sportowych, zaczynając od zawodów międzyszkolnych i kończąc na mistrzostwach czy też turniejach o zasięgu ogólnopolskim. W naszym mieście działa również ponad 40 organizacji sportowych zrzeszających amatorów różnorodnych dyscyplin sportowych – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group