Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 496
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Ukraina: Świdnica wysyła tira z pomocą na złość Putinowi

Piątek, 15 sierpnia 2014, 14:15
Aktualizacja: 14:18
Autor: red.
Świdnica/Ukraina: Świdnica wysyła tira z pomocą na złość Putinowi
Fot. archiwum
W czwartek, 14 sierpnia zakończyła się akcja pakowania dostawczego iveco, który zawiezie dary na Ukrainę. Pomoc dla partnerskiego miasta – Iwano Frankowska – zorganizowały władze Świdnicy i Caritas Diecezji Świdnickiej, przy wsparciu świdnickiego zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Wartość darów wraz z transportem to kilkadziesiąt tysięcy złotych. W sumie przekazanych zostanie ponad 6 tysięcy sztuk różnych rzeczy m. in. odzież, komplety pościeli, grzejniki i wyprawki szkolne. Fundusze zostały przekazane przez organizatorów Miasta Dzieci (wpłaty od sponsorów), miasto Świdnica i Caritas. Pomoc rzeczową przekazał PKPS, a świdniczanie wpłacali również pieniądze na specjalne konto.

Ta pomoc, to najbardziej naturalny gest, który możemy wykonać. Przyjaciół w potrzebie się nie zostawia. Mamy nadzieję, że w nasze ślady pójdą również inne samorządy nie tylko w Polsce, bo siła wsparcia może być naprawdę duża. To taka akcja pomocy – „Wyślij tira na złość Putinowi” – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

To co sie dzieje na Ukrainie wszystkich nas dotyka. Nie chcemy pozostać tylko biernymi obserwatorami wiadomości, chcemy działać i zrobić coś dobrego dla ludzi w potrzebie, stąd współpraca i pierwszy przygotowany transport. Wszystkim ofiarodawcom, a jest ich wielu, serdecznie dziękujemy – dodaje ks. Radosław Kisiel, dyrektor Caritas Diecezji Świdnickiej.

Jeśli wszystkie formalności stronie ukraińskiej uda się szybko dopełnić, to transport wyruszy do Iwano Frankowska jeszcze w poniedziałek (18 sierpnia) wieczorem.

To ukraińskie miasto jest partnerskim samorządem Świdnicy. Z prośbą o wsparcie do prezydenta Świdnicy zwrócił się niedawno mer Wiktor Anuszkewyczus, informując że na terenie Iwano Frankowska przebywa około 800 uchodźców, którzy przybyli z Krymu oraz obwodów donieckiego i ługańskiego. Akcję pomocy charytatywnej rozpoczęto niespełna dwa tygodnie temu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group