Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniccy licealiści w Parlamencie

Środa, 28 września 2011, 17:35
Aktualizacja: 17:50
Autor: GrA
Świdnica: Świdniccy licealiści w Parlamencie
Fot. użyczone
Już po raz pięćdziesiąty dolnoślązacy mieli okazję zwiedzić Parlament Europejski. Tym razem w wycieczce zorganizowanej przez poseł Lidię Geringer de Oedenberg wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, zwycięzcy w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

Konkurs odbył się w marcu, a II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy i miasto miała przyjemność reprezentować grupa młodzieży z klasy IIId : Roksana Gąsior, Robert Matyga, Joanna Żmidzińska wraz z opiekunem p. prof. Jolantą Skarzyńską, w zastępstwie nauczyciela przygotowującego - p.prof. Ryszarda Gwoździa.

- Pierwszego dnia odwiedzili Komisję Europejską oraz wzięli udział w prelekcji dotyczącej funkcjonowania struktur unijnych. Ponadto mogli oglądać na żywo uroczystość nadania imienia alei przed parlamentem. Została ona uznana Aleją Solidarności. Na koniec czekała uczniów jeszcze jedna, nieplanowana niespodzianka. Przechadzając się Galerią Królewską, w kierunku autokaru, natknęli się na premiera Donalda Tuska, który zgodził się zrobić zdjęcie z uczniami. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, miała również swój walor edukacyjny. Widać, że warto brać udział w konkursach choć odrobinę pracy, aby cieszyć się potem taką nagrodą - informuje dyrektor II LO Jacek Iwancz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group