Świdnica: Świdniccy modelarze na Węgrzech

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 9:18
Aktualizacja: 9:21
Autor: opr. MaS
Młodzi świdniczanie na konkursie Mosonmagyarovar 2010 zdobyli srebro i złoto.

Czternasta edycja konkursu w węgierskiej miejscowości Mosonmagyarovar była kolejną możliwością spotkania się wielu modelarzy z całego świata. Modelarze z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Węgier i Polski przedstawili szerokiej publiczności ok. 3000 prac, które stały na bardzo wysokim poziomie. Oprócz atrakcji związanych z wystawą modeli organizatorzy przygotowali wiele imprez towarzyszących, które odbywały się w okolicach wystawy. Można było na przykład podziwiać repliki czołgów Pantera i Tygrys.

Swoje prace mogli zaprezentować również modelarze z MDK Świdnica. Ich modele startowały głownie w kategoriach młodzieżowych, juniorskich. Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowali następujący modelarze:

Ernest Głowiński – lider i kapitan drużyny w kategorii S2 (samoloty –junior 13-15 lat) –był klasą dla samego siebie. Wszystkie jego modele okazały się zdobywcami nagród, a najważniejszą z nich był złoty medal w w/w kategorii za model samolotu C-47.

Radosław Jurga - startował w kategorii J2 (junior 16-18 lat) z modelem samolotu P47M, wywalczył srebrny medal.

Krzysztof Zdybel – w kategorii S2 (samoloty junior 13-15 lat) zdobył srebrny medal.

Rafał Gaj- w kategorii modeli pojazdów S3 (junior 13-15 lat) zdobył srebrny medal za model samochodu Mercedes-Benz DTM D2 Team.

Rafał Lis (MDK Bartek) - w kategorii młodzików GY1 zdobył srebrny medal za model samolotu Me 163.

Impreza przebiegała w miłej i przyjacielskiej atmosferze, i na pewno była potwierdzeniem wcześniejszych udanych startów. Jednak to, co wydarzyło się w sobotę 10 kwietnia ugasiło radość zawodników z sukcesów. Organizatorzy nie zapomnieli o licznej grupie polskich modelarzy i na zakończenie konkursu uczcili minutą ciszy poległych w smoleńskiej katastrofie.