Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Świdniccy policjanci podsumowali dwa tygodnie ferii zimowych

Wtorek, 12 lutego 2019, 15:30
Aktualizacja: 15:32
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Świdniccy policjanci podsumowali dwa tygodnie ferii zimowych
Fot. KMP Wałbrzych
Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci i młodzież odpoczywały od obowiązku szkolnego. Świdniccy policjanci jednak przez cały ten okres czuwali nie tylko nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2019", ale także spotykali się z dziećmi i młodzieżą gdzie poprzez zabawę i konkursy uczyli najmłodszych jak bezpiecznie spędzać wolny czas.

Okres ferii zimowych był doskonałą okazją, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa. Świdniccy spotkania dzieci z policjantami, gdzie przez zabawę świdniccy policjanci, uczyli najmłodszych, jak spędzać wolny czas, aby zabawa na podwórku bądź w domu była bezpieczna.

W czasie działań "Bezpieczne Ferie 2019" funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, sprawdzając m.in. prędkość, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagą zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież

W okresie od 28 stycznia do 10 lutego tego roku policjanci zatrzymali łącznie 9 kierujących „na podwójnym gazie”. 1 z nich znajdował się w stanie nietrzeźwości. Na drogach powiatu świdnickiego doszło łącznie do 69 kolizji oraz do 4 wypadków, w wyniku których 1 osoba poniosła śmierć, a 5 osób zostało rannych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group