Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Europa: Świdniccy studenci busem przez świat

Środa, 21 lipca 2010, 17:49
Aktualizacja: Czwartek, 22 lipca 2010, 7:07
Autor: KO
Świdnica/Europa: Świdniccy studenci busem przez świat
Załoga busa to świdniczanie: Karol, Marek, Krzysiek, Michał i Wojtek.
Fot. użyczone
Jest ich pięciu, mają od 18 do 24 lat i szalony plan. Busem z 1989 r. chcą przemierzyć całą Europę. Na rozgrzewkę biorą w ten weekend polskie wybrzeże.

- Pomysł powstał pół roku temu – mówi Karol Lewandowski. – Zebrałem grupę i przez sześć miesięcy razem pracowaliśmy przy tym projekcie. Trzy miesiące temu kupiliśmy busa i go przerobiliśmy na pięcioosobowy camping.

Karol jest studentem Politechniki Wrocławskiej, wydziału elektroniki. Jego towarzysze też się uczą. Teraz mają wakacje, więc mogą poszaleć. W piątek ruszają w rajd przez polskie wybrzeże. A tydzień później chcą podbić już cały stary kontynent.

- Chcemy dojechać do Gibraltaru, przeprawić się do Maroka i tam spędzić jakiś jeden dzień, a następnie wrócić do Europy i drugą częścią kontynentu wrócić do Polski – opowiada o planach Karol. A plany są ambitne: 8 tysięcy km i 17 państw w zaledwie miesiąc. Szykuje się wielka przygoda, choć małe problemy są już na wstępie.

- Brakuje nam jeszcze trochę pieniędzy na paliwo – mówi Karol. - Jeśli bus przetrwa tę wyprawę dookoła Europy, planujemy oczywiście kolejne, w coraz dalsze regiony świata.

Podróżnicy założyli specjalnego bloga, dostępny on jest: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group