Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicka Kuźnia Talentów świętuje 60–lecie – odliczanie czas zacząć

Piątek, 29 kwietnia 2011, 6:15
Aktualizacja: 10:31
Autor: GrA
Świdnica: Świdnicka Kuźnia Talentów świętuje 60–lecie – odliczanie czas zacząć
Kilka tygodni temu świdnicki Młodzieżowy Dom Kultury został wyróżniony certyfikatem Ministerstwa Kultury „Miejsce Odkrywania Talentów” .
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Koncert jubileuszowy, konkursy z nagrodami, jubileuszowe logo i rzeźba, wspomnienia wychowanków i szereg innych atrakcji przygotował świdnicki Młodzieżowy Dom Kultury z okazji obchodzonego w tym roku okrągłego jubileuszu 60–lecia placówki.

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury już rozpoczęli przygotowania do jubileuszowego koncertu, który odbędzie się 14 października w świdnickim Teatrze Miejskim. Przed nimi spore wyzwanie. Na deskach świdnickiego teatru wystawią musical „Nasze metro”. – Fabuła będzie odbiegająca od tej z prawdziwego „Metra”, ale sam musical będzie oparty na tych samych piosenkach – wyjaśniał podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy Zbigniew Curyl. Nad całością czuwa Mirosław Jabłoński. A placówka stara się o pozyskania dodatkowych środków na scenerię i stroje. – Mam nadzieję, że to będzie duże wydarzenie w mieście – dodaje Zbigniew Curyl. Przed młodymi mdkowskimi talentami jeszcze sporo pracy. W wakacje prawdopodobnie wezmą udział w szeregu warsztatów poprowadzonych przez specjalistów z dziedziny tańca, sztuk aktorskiej i śpiewu.

Świdnicki MDK w pełni rozpoczął już przygotowania do obchodów rocznicowych. Ich pierwszym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na jubileuszowe logo. – Do konkursu zgłoszono aż 95 prac graficznych i malarskich – wyjaśniała podczas konferencji zastępca dyrektora MDK Joanna Walerowicz. – Wybór był naprawdę trudny. Ostatecznie padł na pracę szesnastoletniej Magdaleny Czai. To właśnie logo tej młodej wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury będzie widnieć na wszystkich materiałach promocyjnych, gadżetach i dokumentach placówki. A wszystkie projekty zgłoszone do konkursu na jubileuszowe logo będzie można podziwiać już 4 maja o godzinie 16.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury.

W ramach rocznicowych obchodów zaplanowano ponadto szereg dodatkowych konkursów m.in. literacki konkurs „MDK jest, był moim domem”, w którym byli i obecni wychowankowie mogą opisać swoje wspomnienia z pobytu w placówce, fotograficzny „Z albumu sześćdziesięciolatka”, czy poetycki „Moje wspomnienie o MDK-u”. Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się podczas jubileuszowej gali.

Ale to nie wszystko. Pracownia ceramiczna rozpoczęła już prace nad projektem jubileuszowej rzeźby. – Jeszcze nie wiemy, z czego będzie ona wykonana. Chcemy jednak, żeby rzeźba na postumencie stanęła przed głównym budynkiem Młodzieżowego Domu Kultury. A jej projekt w hollu „Bartka” – dodaje Zbigniew Curyl.

Te kilkadziesiąt lat istnienia Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy to wiele godzin różnorodnych zajęć i niezliczona liczba ich uczestników. Wielu z nich to dziś sławy w różnych dziedzinach. Dlatego jubileusz 60-lecia placówki ma być wyjątkowy. – To dla nas bardzo ważne i prestiżowe wydarzenie. Tym bardziej, że kulminacyjny punkt, czyli jubileuszowy koncert odbędzie się 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej – wyjaśniał podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami dyrektor świdnickiego Młodzieżowego Domu Kultury Zbigniew Curyl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group