Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnicka świątynia na fotografii w ramach prezydencji

Wiadomości: Świdnica/Sofia
Niedziela, 23 października 2011, 17:08
Aktualizacja: 17:09
Autor: UM Świdnica
Fot. użyczone
Zdjęcia z Kościoła Pokoju znalazły się na wystawie plenerowej w ramach prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Zabytkową świątynię wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO mogą oglądać mieszkańcy Sofii.

Wystawa stanęła przy Narodowym Pałacu Kultury, na Moście Miłości w samym centrum stolicy Bułgarii. Wystawa, przygotowana przez Instytut Polski w Sofii we współpracy z Ambasadą RP w Sofii była kolejną z imprez zorganizowanych z okazji przewodnictwa Polski w Radzie UE. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie wykonała Bożena Pytel, która jest fotografikiem i zajmuje się promocją Kościoła Pokoju.

Wystawa „Polska – kraj przewodniczący Radzie Unii Europejskiej” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i liczymy, że do 25 października obejrzy ją wielu sofijczyków i gości stolicy Bułgarii. Spotykamy się z bardzo miłymi odzewami na temat zorganizowanej wystawy i miast na niej przedstawionych – mówi Anna Pachla, dyrektor Instytutu Polskiego w Sofii.

Wystawa pokazuje Polskę poprzez jej dziedzictwo kulturowe i osiągnięcia ostatnich 20 lat. Pokazane są nie tylko najpopularniejsze obiekty turystyczne, odwiedzane corocznie przez miliony turystów, ale również mniejsze, nie tak popularne i reklamowane miejscowości, położone z dala od popularnych szlaków turystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Patapik 23-10-2011 22:50
"Wystawa pokazuje Polskę poprzez jej dziedzictwo kulturowe i osiągnięcia ostatnich 20 lat." - no to rzeczywiście nasze dziedzictwo kulturowe - niemiecki kościół protestancki. Też się cieszę, że pokazują nasze... ale gdzie temu kościółkowi chociażby do świdnickiej katedry...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group