Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnicki aquapark coraz bliżej – przetarg ogłoszony

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 13 sierpnia 2011, 8:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: UM Świdnica
Fot. użyczone
Dialog konkurencyjny ma wskazać firmę, która wybuduje świdnicki park wodny. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację tej ogromnej inwestycji.

– Taki tryb wyboru wykonawcy budowy nie jest za często stosowany, ale dla nas będzie bardzo przydatny. Kryteria jakie będziemy brać pod uwagę, to nie tylko dobra cena, ale też koszty eksploatacji i m. in. warunki gwarancji – mówi Ryszard Wawryniewicz, prezes miejskiej spółki Inwestycje Świdnickie, która realizuje projekt.

Do połowy września zainteresowane firmy będą zgłaszały się do negocjacji. Następnym etapem są rozmowy na temat propozycji technicznych każdej z nich. Najkorzystniejsze propozycje zostaną spisane w całość i później każdy z wykonawców przedstawi swoją propozycję ceny. Wybrana zostanie najkorzystniejsza oferta.

– Przetargiem zainteresowanych jest kilka dużych firm w związku z tym nie powinno być problemu z wyłonieniem wykonawcy, który ma doświadczenie w takich pracach. Nie sztuką jest bowiem obiekt wybudować, ale musi on być trwały i taki, by było nas stać na jego utrzymanie – zaznacza prezes Wawryniewicz i dodaje. – Przetarg chcemy rozstrzygnąć na jesieni. Wtedy będzie wiadomo ile ostatecznie inwestycja będzie kosztowała. Po podpisaniu umowy mogą rozpoczynać się prace, które potrwają 18 miesięcy.

Inwestycje Świdnickie działają nieco ponad pół roku, ale już zakończyły przetarg na sfinansowanie budowy. Na dniach ma zostać ogłoszony jeszcze jeden przetarg, który ma wyłonić inżyniera kontraktu.

***

Jaki będzie świdnicki aquapark?
• powierzchnia zabudowy – 11 000 m2;
• kubatura – 43 000 m3;
• powierzchnia zabudowy basenu – 4 806 m2;
• powierzchnia lustra wody – 515 m2.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę m. in.:
• basenu rekreacyjnego;
• basenu sportowego;
• basenu do nurkowania;
• zespołu pomieszczeń fitness i siłowni;
• baru z zespołem kręgielni;
• pomieszczeń odnowy biologicznej;
Obiekt będzie miał trzy kondygnacje o zwartej bryle z dachami o różnej wysokości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 13-08-2011 12:25
Pewnie stolica niema takiego obiektu! Ale my musimy ;)
~m 13-08-2011 21:27
przynajmniej bedziemy konkurencyjni na dolnym śląsku i to do nas bedą ludzie przyjeżdżać. O ile cena będzie nie większa niż w innych aquaparkach. To że stolica takiego obiektu nie ma tym bardziej powinno nas cieszyć :) ale zobaczymy efekty dopiero jak zakoncza sie prace.
~ 14-08-2011 1:13
a dla mnie lipa ze nie bedzie basenu na zewnatrz, latem piekna sprawa. bedzie trzeba jezdzic do strzegomia chyba
~Benek 15-08-2011 6:33
Z mojego doświadczenia wynika,że w zupełności wystarczyłby obiekt taki jak mają Świebodzice i Bielawa a jeżdżę na wymienione baseny od 10 lat trzy razy w tygodniu.Basen zewnętrzny w naszych warunkach klimatycznych to strata pieniędzy.
~do m 15-08-2011 12:38
Hahahaha " przynajmniej bedziemy konkurencyjni na dolnym śląsku i to do nas bedą ludzie przyjeżdżać." ROZBAWIŁ MNIE TEN TEKST DO ŁEZ , KTO CI TU PRZYJEDZIE ? MOŻE Z WARSZAWY BĘDĄ PRZYJEŻDŻALI ALBO Z BERLINA ? HAHAHA NIE ZAPOMINAJ ŻE ŚWIDNICA BYŁA WSIĄ I BĘDZIE WSIĄ I NIKT CI TU NIE PRZYJEDZIE BO ŚWIDNICA NIE JEST PĘPKIEM ŚWIATA .A W DODATKU TA NASZA PATOLOGIA NORMALNIE CUDO , BĘDĄ PIELGRZYMKI Z CAŁEGO ŚWIATA .
~waldek 54 17-08-2011 8:26
po co komu basen do nurkowanla
~Realista.... 22-09-2011 10:49
Załamuje mnie tylko kto za to będzie płacił? Dlacego prezesem s-ki jest człowiek nie majacy pojecia o precesie budowlanym?Tylko dlatego, że jest kolesiem Pana Dudkiewicza, kóry jest kolesiem Pana Murdzka?Kto do kogo zadzwonił i załatwił tak "lubianemu" Panu R.W. ciepły Kącik po przegranych Wyborach? Powiem Wam tyle- Świdnicy nie stać na taki basen. Cena biletu będzie tak duża, że obiekty sąsiadujace, wolne od obciążeń kredytowych ( np. Świebodzice) będą dalej oblegane a tu basen będzie pusty!Tragedia!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group