Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki dolnośląski finał Tymbarka

Piątek, 17 czerwca 2011, 14:20
Aktualizacja: 14:21
Autor: MDvR
Świdnica: Świdnicki dolnośląski finał Tymbarka
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” od lat cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem młodych piłkarzy i piłkarek. Pokazuje to liczba zawodników, którzy zgłosili się do rozgrywek w 2011 roku. Do XI edycji Turnieju o Puchar Tymbarku zgłosiło się bowiem prawie 85 tysięcy młodych zawodników (w 2010 roku było 40 tysięcy).

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt. Sponsorem rozgrywek już od pięciu lat jest firma Tymbark, a organizatorem Polski Związek Piłki Nożnej. W najbliższą sobotę w Świdnicy rozegrany zostanie dolnośląski finał imprezy.

Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn w każdej edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” jest wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów w Europie. W 2007 r. – Camp Nou w Barcelonie, 2008 r. – Wembley w Londynie, 2009 r. – Santiago Bernabeu w Madrycie, 2010 r. – San Siro w Mediolanie. W tegorocznej edycji Turnieju nagrodą główną jest wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam.

Oprócz nagrody głównej, uczestnicy Turnieju otrzymują wiele atrakcyjnych nagród. Wśród nich są również nagrody dla trenerów, którzy za udział każdej swojej drużyny w Turnieju, otrzymują koszulkę piłkarską Nike. Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych piłkarskich talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu reprezentacji Polski.

Wszystkich kibiców zapraszamy na dolnośląski finał Tymbarka, który zostanie rozegrany na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej od 10.00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group