Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 992
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki działacz Solidarności ze specjalnym wyróżnieniem

Piątek, 14 lutego 2014, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: red.
Krzyż Wolności i Solidarności przyznany przez Prezydenta RP otrzymał Wiesław Modzelewski – świdnicki działacz opozycji niepodległościowej. Gratulacje z okazji niedawno przyznanego odznaczenia Wiesławowi Modzelewskiemu złożył prezydent Wojciech Murdzek.

Nagroda dla świdniczanina jest tym bardziej cenna, gdyż przyznana przez Prezydenta RP jako państwowe odznaczenie nadawane działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL.

Jest także dowodem na szczególną rolę, jaką w tej walce odegrała „Solidarność”. Cieszę się, że wśród osób, które otrzymały Krzyż Wolności i Solidarności jest świdniczanin – podkreśla prezydent Murdzek.

Odznaczenie ma wymiar podziękowania za aktywne uczestnictwo w działaniach, których głównym celem było odzyskanie przez Polskę pełniej niepodległości i suwerenności oraz obrona praw człowieka w PRL, co często odbywało się z narażeniem własnego życia. Dzięki takiej postawie dzisiaj w pełni możemy cieszyć się wolnością.

Odznaczenie Krzyż Wolności i Solidarności zostało ustanowione w 2010 r. Nadawane jest przez Prezydenta RP na wniosek prezesa IPN.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group