Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/kraj: Świdnicki inspektor sanitarny ostrzega: w sieci sprzedawany jest niebezpieczny produkt

Niedziela, 14 listopada 2010, 9:17
Aktualizacja: 18:36
Autor: KO
Świdnica/kraj: Świdnicki inspektor sanitarny ostrzega: w sieci sprzedawany jest niebezpieczny produkt
Butelka o pojemności 100 ml MMS.
Fot. Internet
Miracle Mineral Solution sprzedawany jest przez Internet i choć na stronach sklepów jest adnotacja, że produkt „nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi”, to dalej sprzedawcy zachęcają, aby jednak go przyjmować doustnie. Na witrynie oferującej ten produkt czytamy na przykład takie rewelacje: „Po zażyciu cudownego roztworu mineralnego MMS osoby chore na AIDS często są w stanie wyzdrowieć w ciągu trzech dni, a inne choroby i dolegliwości po prostu znikają”. Tymczasem preparat może nam poważnie uszkodzić nerki.

Miracle Mineral Solution jest sprzedawany też pod nazwami Miracle Mineral Suplement i MMS. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed doustnym przyjmowaniem tego preparatu. Jest to produkt przeznaczony do dezynfekcji i uzdatniania wody pitnej (posiada właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze) i nie jest przeznaczony do spożycia przez ludzi. Sprzedawcy internetowi oferują go jako naturalny środek mineralny, wzmacniający system immunologiczny organizmu i jako środek skuteczny w leczeniu wielu chorób, w tym HIV, gruźlicy, malarii, zapalenia wątroby i nowotworów.

Inny produkt o nazwie MMS2 występuje w postaci kapsułek zawierających 400 mg proszku podchlorynu wapnia. Według zaleceń ma być przyjmowany z 2-3 szklankami wody. Tymczasem przyjęcie preparatu MMS2 bez odpowiedniego rozcieńczenia i na malej powierzchni, może spowodować uszkodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi po przyjmowaniu chloranu sodu są wymioty i biegunka, prowadzące do odwodnienia; bóle brzucha i pieczenie w gardle. Bezpośrednie spożycie preparatu może spowodować ostrą niewydolność nerek.

Już odnotowano przypadki negatywnego oddziaływania preparatu MMS na ludzi w ośmiu krajach (Australia, Belgia, Kanada, Czechy, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania i USA), w niektórych przypadkach mogło dojść do poważnego zagrożenia życia po spożyciu MMS.

Ważna jest też inna informacja: nie ma żadnych naukowych dowodów wskazujących na ich korzystne oddziaływanie tego preparatu na organizm człowieka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group