Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki Ośrodek Kultury – kalendarz imprez

Środa, 11 marca 2015, 12:14
Aktualizacja: 20:47
Autor: red.
Poniżej przedstawiamy kalendarz imprez realizowanych i współorganizowanych przez Miasto Świdnica w 2015 roku.

Rajd Świdnicki-Krause
W dniach 24-26 kwietnia 2015 r. odbędzie się 43. Rajd Świdnicki-KRAUSE, którego organizatorem jest Automobilklub Sudecki, przy znaczącym wsparciu Miasta Świdnicy. Rajd jest corocznie jedną z eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, odbywa się na drogach powiatu świdnickiego, baza rajdu oraz park maszynowy zawsze są na terenie miasta Świdnicy – teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzorem ubiegłych lat, również podczas 43. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE odbędzie się super Odcinek Specjalny, który wiódł będzie ulicami miasta Świdnica.

50. Szlakiem Grodów Piastowskich
6-9 maja
6 maja 2015r. Wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich. Organizowany na Dolnym Śląsku wydarzenie cieszy się uznaniem i popularnością wśród kibiców. Międzynarodowa rywalizacja rozgrywa się corocznie również w Świdnicy, gdzie w tym roku zorganizowany zostanie start i meta tegorocznego etapu wyścigu.

54 Europejski Zlot Caravaningowy Europa Rally
W dniach 21-25 maja 2015 roku Świdnica będzie gospodarzem Europejskiego Zlotu Caravaningowego Europa Rally. Po raz pierwszy w historii międzynarodowych zlotów organizacja tej wyjątkowej imprezy obędzie się na Dolnym Śląsku, a organizatorem jej będzie Automobilklub Sudecki sfederowany w Polskim Związku Motorowym oraz Miasto Świdnica. Świdnica nieprzypadkowo została wybrana na miejsce obchodów. Przy Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji działa jedno z najwyżej ocenianych w Polsce pól campingowych, a caravaning promuje Camping Caravaning Klub Świdnica poprzez, m.in., organizację zlotów i spotkań miłośników kamperów.
W Świdnicy jest znakomity klimat dla tej formy turystyki. Co więcej, bogaty program turystyczny, sportowy i kulturalny zaplanowany jest tak, aby wszyscy goście mogli jak najprzyjemniej spędzić czas poznając bliżej Polskę, a w szczególności Dolny Śląsk, Świdnicę i jej okolice.

19-21 czerwca Dni Świdnicy połączone ze Świętem Dzika i Karpia Dolnośląskiego
W ramach imprezy odbędą się m.in. koncerty zespołów : Afromental, Golec uOrkiestra
„Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego” organizowane będzie wraz z Nadleśnictwem
w Świdnicy i Stawami Milickim. Na odwiedzających świdnicką starówkę będą czekały liczne konkursy, zabawy dla najmłodszych i degustacja regionalnych potraw, na których nie zabraknie smakołyków i wyrobów rękodzieła. Uczestnicy będą mogli zobaczyć również m.in. zwierzynę leśną, dziki sarenki oraz ryby w specjalnych akwariach.

„Pracownia miast” - czerwiec
Pracownia miast” to dwudniowe wydarzenie, w ramach którego odbędą się warsztaty
oraz konferencje. Projekt mocno związany z lokalnymi samorządami i realizowany
przy ich aktywnym udziale. Naukowcy, biznesmeni, urzędnicy, samorządowcy, artyści, działacze społeczni, dziennikarze spotykają się, by rozmawiać o przyszłości ich miasta
i o tym, co zrobić, by żyć w nim lepiej. Organizator: Agora, Gazeta Wyborcza.

Miasto Dzieci – lipiec/sierpień
Trwają również przygotowania do drugiej edycji Miasta Dzieci. Jest to projekt dydaktyczno-wychowawczy (non-profit) skierowany do dzieci wieku od 6 do 12 lat, rekrutowanych przez szkoły należące do miasta Świdnica oraz skierowane przez świetlice środowiskowe i domy dziecka, a także wskazane przez gminę Świdnica.
Ostateczny termin jeszcze nie został dokładnie określony, na pewno będą to miesiące letnie-wakacyjne.
W ciągu dwóch tygodni blisko 600 uczestników będzie przebywało bezpłatnie na zabezpieczonym terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam zostaną zarejestrowani w agencji pracy, a następnie – przebywając w Mieście Dzieci przez 6-8 godzin dziennie – zapoznają się z trzema zawodami w ciągu dnia. Pracując w każdym z nich przez godzinę otrzymają wynagrodzenie w walucie Miasta. Następnie podejmą decyzję, czy wydać je na drobne upominki i słodycze, czy oszczędzać przez kilka dni i na koniec kupić sobie wymarzoną zabawkę w Sklepie Marzeń. W trakcie całych warsztatów poznają sposób działania niewielkiego miasta, dostaną zadania, jakie wykonują władze i urzędy, a także nauczą się planowania wydatków, organizacji czasu i pracy w grupie.

Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy - październik
Turystyka jest jednym z najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów współczesnej gospodarki światowej. Z uwagi na zmiany zachodzące na polskim rynku, wynikające m.in. z członkostwa Polski w Unii Europejskiej wiele samorządów postrzega rozwój turystyki jako jeden z priorytetów rozwoju społeczno-gospodarczego regionów.

Turystyka to obszar, który łączy w sobie wiele płaszczyzn i branż. Wśród organizacji działających w sektorze turystycznym coraz częściej słyszy się o potrzebie zorganizowania spotkania, które będzie okazją do wymiany poglądów i podzielenia się własnymi doświadczeniami. W najbliższych latach pieniędzy unijnych na wiele działań, także
w turystyce będzie mniej, więc tym bardziej potrzebne są wspólne działania w kierunku promocji atrakcji turystycznych przede wszystkim w ujęciu ponadregionalnym. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w partnerstwie z wieloma organizacjami branżowymi
i samorządowymi w październiku br. organizujemy Kongresu Turystyki Polskiej
w Świdnicy. Kongres nie tylko będzie sprzyjał wymianie doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów ale będzie to jednocześnie okazja do promowania walorów turystycznych naszego miasta.

Świdnicka Kolęda-grudzień
Rokrocznie miasto organizuje imprezę grudniową pod nazwą Świdnicka Kolęda – w roku 2015 to będzie już dziewiąta edycja tego wydarzenia. Głównym elementem Świdnickiej Kolędy jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością zarówno wśród wystawców, jak i kupujących. Jarmark trwał będzie 10 dni. Do dyspozycji wystawców oddanych będzie ok. 40 stanowisk w drewnianych domkach wystawienniczych, które staną w świdnickim Rynku.
W programie Świdnickiej Kolędy zawsze znajduje się wiele atrakcji dla dużych i małych. Nie brakuje występów, koncertów, wystaw i konkursów. Każdego roku podziwiać można ruchomą szopkę przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotowuje kolędę na sportowo zapraszając do wspólnego kolędowania przy gorącym barszczyku i pieczeniu kiełbasek.
Podczas Kolędy każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Na zakończenie Jarmarku, tradycyjnie już, zaprosimy do wspólnego kolędowania podczas wigilii wszystkich Świdniczan.

Trwa również ustalanie terminów dla imprez:
1. Sprzątanie Fleszy Nowomłyńskiej połączone z prezentacjami historycznych regimentów, wstępnie zaplanowane na maj/czerwiec 2015.
2. VIII Rekonstrukcje historycznych bitew wstępnie zaplanowane na wrzesień/październik

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group