Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnicki Ośrodek Kultury z nowym dyrektorem

Czwartek, 26 lutego 2015, 12:37
Aktualizacja: Sobota, 28 lutego 2015, 0:11
Autor: red.
Świdnica: Świdnicki Ośrodek Kultury z nowym dyrektorem
Fot. użyczone
Od 1 kwietnia 2015 funkcję dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury pełnić będzie Anna Rudnicka. Tak zdecydowała prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska. – Komisja konkursowa zarekomendowała mi trzy osoby. Wszystkie reprezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny. Pani Anna ma nie tylko doświadczenie w zakresie zarządzania jednostkami kultury, ale też na swoim koncie ciekawe projekty, zrealizowane w oparciu o uzyskane granty. Ma też dobrą i spójną koncepcję zarządzania ośrodkiem i wierzę, że będzie dobrze kierować zespołem ŚOK – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska.

Anna Rudnicka – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek filologia polska, specjalność edytorstwo), autorka pracy magisterskiej z teorii kultury – z filmoznawstwa, ma na swoim koncie także trzy kierunki studiów podyplomowych, m.in. zarządzanie w sektorze publicznym. Ze względu na doświadczenie zawodowe dobrze zorientowana w sprawach kadrowych oraz prawnych - m.in. przez ostatnie sześć z powodzeniem zarządzała Miejskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną w Piławie Górnej.

- Świdnicki Ośrodek Kultury jako największa instytucja kulturalna w mieście powinien pełnić wiodącą rolę i być liderem wobec innych instytucji o charakterze kulturalnym, nie tylko z terenu gminy. Ponadto działalność ŚOK ściśle wiąże się z promocją miasta i regionu, co umożliwia organizację imprez o charakterze ponadlokalnym – mówi nowo wybrana dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

W pracy na stanowisku dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury wśród celów strategicznych ulokowała m.in. prowadzenie na wysokim poziomie edukacji kulturalnej i artystycznej, ze szczególnym wskazaniem na młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Zależy jej na prowadzeniu wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspokajającej potrzeby kulturalne świdniczan, upowszechnianiu oraz promocji kultury wysokiej, a także twórczości lokalnej i wiedzy o niej.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group