Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnickie bieganie

Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 12:19
Aktualizacja: Wtorek, 14 stycznia 2020, 12:20
Autor: red
Świdnica: Świdnickie bieganie
Fot. OSiR Świdnica
Znakomita pogoda, świetna atmosfera i moc atrakcji. Za nami otwarcie biegowego sezonu w Świdnicy. Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA ściągnął na trasy wokół hali im. Haliny Aszkiełowicz ponad 600 uczestników – dorosłych i dzieci.

Impreza odbyła się w niedzielę, 12 stycznia. Ma dzieci czekały biegi na dystansach od 100 metrów do 2 kilometrów, dorośli natomiast mierzyli się z trasą o długości 5 i 10 kilometrów. Wydarzeniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Na dzieci czekała strefa sportowo-edukacyjno-zabawowa, starsi wzięli udział w losowaniu nagród, w której głównym fantem była kuchenka ufundowana przez firmę Electrolux. Nie zabrakło też akcentów charytatywnych. Wpisowe z biegów dziecięcych przekazane zostało na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Ten sam cel zasiliły też fundusze z kawiarenki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i atrakcyjne pakiety startowe, w skład którego weszła między innymi efektowna czapka. Na najlepszych czekały puchary i nagrody rzeczowe. W otwarciu biegu oraz dekoracji brali udział: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, zastępca prezydent Jerzy Żądło, zastępca starosty świdnickiego, Zygmunt Worsa, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz, przedstawiciele firmy ZUPBADURA – sponsora tytularnego biegu, Tadeusz Badura i Marta Olejkiewicz, prezes Świdnickiej Grupy Biegowej, Jacek Gołębiewski.

Organizatorami wydarzenia były: Świdnicka Grupa Biegowa, firma ZUPBADURA, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski.

Szczegółowe wyniki biegu można znaleźć w serwisie datasport

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group