Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 856
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnickie szydełkowanie

Sobota, 28 kwietnia 2018, 9:29
Autor: red
Świdnica: Świdnickie szydełkowanie
Fot. UM Świdnica
Znaki drogowe, poręcze schodów, słupy latarni, pomniki czy też drzewa „ubrane” w ręczne robótki – na świecie coraz częściej można spotkać tak radosne dzieła. Świdnica zainspirowała się tą twórczością i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wyszydełkuje biało – czerwone ubranko.

Będzie ono składało się z kwadratów o wymiarach 20 cm x 20 cm. Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej.
- Ręczne robótki rozpoczęliśmy już w lutym. Nasze ostatnie „szydełkowe” spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 czerwca o godz. 17.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Zaangażowanie świdniczan mile nas zaskoczyło – mieszkańcy przychodzą na spotkania a także szydełkują w domach. Przypominamy, że wszystkie białe i czerwone kwadraty można do nas dostarczać. Zapewniamy Państwu włóczkę i serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy – mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Z biało czerwonej włóczki powstało także ubranko dla misia – małej patriotki. Maskotka nie ma jednak swojego imienia, dlatego ogłoszono konkurs. Czekamy na propozycje, które powinny nawiązywać do akcji „Świdnickie Szydełkowanie – ubierzmy Nasze Miasto na Niepodległość”. Zgłoszenia imienia prosimy wysyłać w komentarzach pod zdjęciem misia na profilu społecznościowym w serwisie Facebook - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy. Zabawa potrwa do niedzieli, 6 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group