Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnickie szydełkowanie – ubierzemy Nasze Miasto na Niepodległość!

Piątek, 22 czerwca 2018, 9:42
Autor: red
Świdnica: Świdnickie szydełkowanie – ubierzemy Nasze Miasto na Niepodległość!
Fot. UM Świdnica
Znaki drogowe, poręcze schodów, słupy latarni, pomniki czy też drzewa „ubrane” w ręczne robótki – na świecie coraz częściej można spotkać tak radosne dzieła. Świdnica zainspirowała się tą twórczością i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości kończy już szydełkować biało – czerwone ubranko.

Zostanie w nie przyodziany jeden z elementów przestrzeni miejskiej. A który? O tym zadecydują świdniczanie. Czekamy na Państwa propozycje. Zgłoszenia prosimy wysyłać do 15 lipca, poprzez profil społecznościowy w serwisie Facebook - Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy.
- Wybierzemy dwie, może trzy najciekawsze propozycje. Elementy te przyodziejemy w biało-czerwone ubranko. Wszystko oczywiście uzależnione będzie od ilości materiału i wielkości proponowanego obiektu - mówi Magdalena Okniańska, koordynatorka akcji, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Jednocześnie zapraszamy na ostatnie już wspólne szydełkowanie do Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w czwartek, 28 czerwca o godz. 17.00.
- Ręczne robótki rozpoczęliśmy już w lutym. Zaangażowanie świdniczan mile nas zaskoczyło – mieszkańcy przychodzą na spotkania a także szydełkują w domach. Do tej pory zużyto już ponad 600 motków włóczki, czyli nasze ubranko waży około 60 kilogramów. Przypominam, że wszystkie białe i czerwone kwadraty można jeszcze do nas dostarczać – dodaje Magdalena Okniańska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group