Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdnico pobij rekord! Milion kilometrów do przejechania

Czwartek, 4 kwietnia 2019, 13:23
Autor: red
Świdnica: Świdnico pobij rekord! Milion kilometrów do przejechania
Fot. UM Świdnica
Na początku kwietnia w całej Polsce ruszyła czwarta edycja akcji „Rower pomaga”, w której wszyscy jeżdżący na rowerze mogą przy użyciu specjalnej aplikacji przekazywać przebyte przez siebie kilometry na rzecz najuboższych dzieci. Miasto Świdnica ponownie jest partnerem Fundacji Ekologicznej „Arka” z Bielska – Białej, która w ramach tej ogólnopolskiej akcji promuje ekologiczny styl życia i bezpieczną jazdę na rowerze.

W tym roku, aby przekazać rowery dla dzieci ze Świdnicy, przejechane na rowerze kilometry można wpisywać na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl wybierając cel „ROWER POMAGA w Świdnicy” lub poprzez aplikację Endomondo pod linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/39913011
- W tym roku fundacja „Arka” poprzeczkę podniosła bardzo wysoko. Aby miasto mogło otrzymać jeden rower – cykliści muszą przejechać łącznie i wpisać w aplikację rowerpomaga.pl milion kilometrów. Wierzę, że to się uda, świdniczanie bowiem niejednokrotnie pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Akcja, w której jako miasto bierzemy udział, trwa od kwietnia do połowy października - jest więc duża szansa, że padnie rekord w postaci miliona przejechanych kilometrów – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki.

W ubiegłych latach do akcji włączyło się kilkuset rowerzystów z naszego regionu i osób z Polski oraz zagranicy zaprzyjaźnionych z naszym miastem. Świdnica dwukrotnie zajęła drugie miejsce spośród podmiotów zgłoszonych do programu. W 2016 roku rowerzyści wspólnie przejechali 105 000 km, a dzieci z ubogich rodzin otrzymały 5 rowerów. Natomiast w 2017 roku, pomimo zwiększenia limitu kilometrów do 30 000 - wspólnie przejechaliśmy ponad 220 000 km i uszczęśliwiliśmy, aż siedmioro małych świdniczan, w 2018 do świdniczan trafiły cztery jednoślady „wykręcone” przez cyklistów, którzy aby zdobyć jeden rower musieli przejechać 100 tys. km.

W aplikację rowerpomaga.pl cel „ROWER POMAGA w Świdnicy” swoje wyniki mogą wpisywać także uczestnicy imprez rowerowych, w tym rajdów rowerowych odbywających się w naszym mieście i poza jego obszarem. Tych w tym roku w Świdnicy nie zabraknie. Już 12 maja odbędzie się rajd i piknik rowerowy pod hasłem „Świdnica na Rowery”, a w okresie wakacyjnym wycieczki rowerowe będą organizowane przez LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie wspierane przez Gminę Miasto Świdnica.

Jednorazowo trasa wpisana w aplikację nie może zawierać więcej niż 300 km dziennie na cyklistę. Akcja zbierania kilometrów w ramach celu „Rower pomaga w Świdnicy” potrwa od początku kwietnia do 15 października 2019 roku. W tej chwili na „koncie” Świdnicy jest już wpisanych ponad 350 km. Zapraszamy więc wszystkich, którzy wybierają się na rower o wpisanie swoich kilometrów na rzecz świdnickich dzieci. I dzielenie się udziałem w akcji ze znajomymi. Wykręćmy milion kilometrów dla dzieciaków!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group