Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanie na rowerach

Sobota, 29 kwietnia 2023, 7:00
Autor: red
Świdnica: Świdniczanie na rowerach
Fot. UM Świdnica
Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko–Jaworskie”. Zapisy potrwają do piątku, 26 maja.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/VgjDfq9YYWSzoBQS8

Rajd rowerowy wystartuje 4 czerwca o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy
(o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa wynosi ok. 10 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Ilość miejsc jest ograniczona – 990 osób.

Po rajdzie, na terenie ŚOSiR od godz. 12.00 do godz. 15.00 odbędzie się w ramach Dnia Sportu Piknik Sportowo-Rekreacyjny. Podczas pikniku zaplanowano zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę wesprzeć będzie można poprzez zakup kuponów (1 kupon = 5 zł), które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Udział w rajdzie jest doskonałą okazją do kręcenia kilometrów dla Świdnicy w ramach ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która trwa przez cały czerwiec 2023 roku.

Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta - link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS TUTAJ. Szczegóły na stronie: http://sport.swidnica.pl/zawalczmy-o-puchar-rowerowej-stolicy-polski-trening/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group