Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdniczanie udowodnią, że potrafią jeździć ekonomicznie

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 18 sierpnia 2011, 12:59
Aktualizacja: 18:48
Autor: red.
Fot. organizator
Uważasz się za świetnego kierowcę, który jeździ ekonomicznie? Sprawdź się! Agencja Medialna Arete wspólnie z Robertem Jagłą organizują pierwszy w naszym regionie Rajd o Kropelce. Impreza promuje (i nagradza!) oszczędny, ekologiczny i bezpieczny styl jazdy.

- Na pomysł zorganizowania rajdu w naszych okolicach wpadł pan Robert Jagła, znany w regionie entuzjasta i organizator rajdów, a ponieważ Agencja Medialna Arete od zawsze zajmuje się tematami społecznymi i promuje ekologię, idea ta bardo nam się spodobała i postanowiliśmy wspólnie ją wcielić w życie - mówi Joanna Paruch, współwłaścicielka Agencji Medialnej Arete. Rajd będzie dodatkowo dobrą okazją do zwiedzenia naszego regionu, który obfituje w zabytki i atrakcje turystyczne. Organizatorom zależy na tym, aby wraz z rywalizacją dać uczestnikom możliwość świetnej zabawy. Dlatego do udziału zapraszamy całe rodziny. – Niech to będzie świetna okazja do wspólnego podróżowania i odkrywania tajemnic Dolnego Śląska – zachęca Robert Jagła, który pokieruje imprezą jako dyrektor rajdu.

Ten wyścig turystyczny rozpocznie się startem w Świdnicy. Etap pierwszy to Wałbrzych, etap drugi - Dzierżoniów, etap trzeci - Ząbkowice Śląskie, a meta - Kłodzko. Rajd o Kropelce zostanie przeprowadzony w sobotę, 24 września. O wyniku kierowców decydować będą nie tylko czasy, ale też zużycie paliwa i punktacja za wykonane zadania.

- W dzisiejszych czasach, kiedy ceny paliwa szaleją, taki rajd to bardo dobry pomysł na nauczenie się ekonomicznej jazdy - podkreśla Justyna Tądel, współwłaścicielka Arete. Czy to taka trudna sztuka? - Nie, bardzo prosta, tylko trzeba znać pewne zasady - mówi Piotr Starczukowski, kierowca rajdowy, który prowadzi Akademię Bezpiecznej Jazdy. - Kluczowym słowem jest tu płynność: płynna jazda, bez szarpania. Trzeba przewidywać, co się będzie na drodze działo za chwilę. Każdy patrzy na zużycie paliwa w codziennym życiu. Możemy je zmniejszyć poprzez odpowiednie ciśnienie w oponach, włączanie klimatyzacji tylko, gdy jest niezbędna, a nawet poprzez jazdę z zamkniętymi szybami.

Każdy uczestnik rajdu będzie się mógł poczuć jak prawdziwy kierowca rajdowy. Zgłaszać się do zabawy może każdy kierowca z regionu - istotne, aby miał ważne prawo jazdy i dysponował samochodem osobowym sprawnym technicznie z aktualnym dowodem rejestracyjnym.

- Auta startujące w Rajdzie o Kropelce muszą być wyposażone zgodnie z ustawą o ruchu drogowym. O zwycięstwie decyduje suma punktów z trzech niezależnie punktowanych konkurencji: czas przejazdu, zużycie paliwa oraz punktacja za wykonane zadania. Samochody startują według kolejności zgłoszeń do rajdu. Zużycie paliwa zostanie sprawdzone metodą tradycyjną, czyli „pod korek” na mecie, czyli w Kłodzku - mówi Robert Jagła, dyrektor Rajdu o Kropelce. I dodaje: - Bardzo się cieszę, że na naszym terenie odbędzie się tego typu wydarzenie sportowo – rekreacyjne. Z mojego doświadczenia wynika, że tego typu imprezy cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem, więc spodziewamy się dużej frekwencji. Ze swojej strony mogę zapewnić, że Rajd będzie miał widowiskowy charakter.

Tankowanie po rajdzie odbędzie się na koszt organizatora. Oznacza to, że koszt uczestników w zabawie jest zerowy! – To nie wszystko. Najlepsi kierowcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i oczywiście trofea – uzupełnia Robert Jagła. Nad prawidłowością przebiegu rajdu czuwać będzie komisja, w skład której wchodzić będą przedstawiciele organizatorów.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane są drogą elektroniczną. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: rajdokropelce@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rajdu (bez trasy, która zostanie opublikowana godzinę przed startem!) dostępny będzie na FunPage’u „Rajd o Kropelce”.

Źródło: Agencja Medialna ARETE

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 18-08-2011 13:56
A pan Jagła nie łamie w tym momencie zasad finansowania kampanii wyborczych? Przecież robi to celowo przed wyborami, by się lansować na posła... za nie swoją kasę...
~? 18-08-2011 14:12
A gdzie tam napisali,że to kampania? A gdzie tam napisała świdniczka ze to za jakas kase itp? A czy kandydaci nie powinni z domu w ogole wychodzic, zeby im ktos nie zarzucił, że sie już lansują? Może na ten czas powinni w ogole nic nie robić i zasnąc snem zimowym?
~ 18-08-2011 15:13
pani Paruch robi kampanie reklamowa robercikowi.
~ 18-08-2011 15:39
ze Świdnicy szanse ma tylko TERESA ŚWIŁO
~Krzysiek 18-08-2011 16:20
Czy to jest art. sponsorowany czy świdniczka daje się wpuszczać w kanał ??? Obchodzenie zasad finansowania wszelkich kampani to u Jagły rodzinna specjalność (czyt: chleb powszedni).
~ 18-08-2011 18:20
Krzysiek, masz rację. Jeden typek tu Robercika Jagłe broni (czyżby sam zainteresowany o sobie pisze ?), a ja pytam, kto zapłaci za organizację tej imprezy? Duch święty? Pan z PO ma ludzi za durniów, tuż przed wyborami jest dyrektorem wycigu, wręcza nagrody itp. A może jeszcze ulotki porozdaje? Jakby był w pełni uczciwy to by się nie pchał na piedestał. A redakcja tak pochlebnie opisuje jednostronnie, jakby w ogóle tego cynizmu nie dostrzegała, bo tu nie ma dobrych chęci a jest tylko pragmatyzm wyborczy.
~ 19-08-2011 13:17
a tak czysto technicznie, to troche dziwny ten rajd. ja pojade TOYOTĄ IQ a kolega DODGEM RAM, i badanie "pod korek". no jak nie patrzeć pojedynek nieuczciwy. jesli ma to byc uczciwe to powinny brac udział auta maksymalnie takie same o szczegółowo określonych parametrach.
~ 19-08-2011 15:57
Powinno być rozgraniczenie na pojemności silników i rodzaj zasilania (ropa, benzyna). Poza tym nie dziw się Pan, bo tylko na potrzeby kampanii tego śmiesznego kandydata na posła. Miałem brać udział, ale jak przeczytałem o panie Jagle to zrezygnowałem- nie chcę mieć z tym człowiekiem nic wspólnego!
~ 19-08-2011 23:14
ale słaba kampania heheh

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group