Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanie udowodnią, że potrafią jeździć ekonomicznie

Czwartek, 18 sierpnia 2011, 12:59
Aktualizacja: 18:48
Autor: red.
Świdnica: Świdniczanie udowodnią, że potrafią jeździć ekonomicznie
Fot. organizator
Uważasz się za świetnego kierowcę, który jeździ ekonomicznie? Sprawdź się! Agencja Medialna Arete wspólnie z Robertem Jagłą organizują pierwszy w naszym regionie Rajd o Kropelce. Impreza promuje (i nagradza!) oszczędny, ekologiczny i bezpieczny styl jazdy.

- Na pomysł zorganizowania rajdu w naszych okolicach wpadł pan Robert Jagła, znany w regionie entuzjasta i organizator rajdów, a ponieważ Agencja Medialna Arete od zawsze zajmuje się tematami społecznymi i promuje ekologię, idea ta bardo nam się spodobała i postanowiliśmy wspólnie ją wcielić w życie - mówi Joanna Paruch, współwłaścicielka Agencji Medialnej Arete. Rajd będzie dodatkowo dobrą okazją do zwiedzenia naszego regionu, który obfituje w zabytki i atrakcje turystyczne. Organizatorom zależy na tym, aby wraz z rywalizacją dać uczestnikom możliwość świetnej zabawy. Dlatego do udziału zapraszamy całe rodziny. – Niech to będzie świetna okazja do wspólnego podróżowania i odkrywania tajemnic Dolnego Śląska – zachęca Robert Jagła, który pokieruje imprezą jako dyrektor rajdu.

Ten wyścig turystyczny rozpocznie się startem w Świdnicy. Etap pierwszy to Wałbrzych, etap drugi - Dzierżoniów, etap trzeci - Ząbkowice Śląskie, a meta - Kłodzko. Rajd o Kropelce zostanie przeprowadzony w sobotę, 24 września. O wyniku kierowców decydować będą nie tylko czasy, ale też zużycie paliwa i punktacja za wykonane zadania.

- W dzisiejszych czasach, kiedy ceny paliwa szaleją, taki rajd to bardo dobry pomysł na nauczenie się ekonomicznej jazdy - podkreśla Justyna Tądel, współwłaścicielka Arete. Czy to taka trudna sztuka? - Nie, bardzo prosta, tylko trzeba znać pewne zasady - mówi Piotr Starczukowski, kierowca rajdowy, który prowadzi Akademię Bezpiecznej Jazdy. - Kluczowym słowem jest tu płynność: płynna jazda, bez szarpania. Trzeba przewidywać, co się będzie na drodze działo za chwilę. Każdy patrzy na zużycie paliwa w codziennym życiu. Możemy je zmniejszyć poprzez odpowiednie ciśnienie w oponach, włączanie klimatyzacji tylko, gdy jest niezbędna, a nawet poprzez jazdę z zamkniętymi szybami.

Każdy uczestnik rajdu będzie się mógł poczuć jak prawdziwy kierowca rajdowy. Zgłaszać się do zabawy może każdy kierowca z regionu - istotne, aby miał ważne prawo jazdy i dysponował samochodem osobowym sprawnym technicznie z aktualnym dowodem rejestracyjnym.

- Auta startujące w Rajdzie o Kropelce muszą być wyposażone zgodnie z ustawą o ruchu drogowym. O zwycięstwie decyduje suma punktów z trzech niezależnie punktowanych konkurencji: czas przejazdu, zużycie paliwa oraz punktacja za wykonane zadania. Samochody startują według kolejności zgłoszeń do rajdu. Zużycie paliwa zostanie sprawdzone metodą tradycyjną, czyli „pod korek” na mecie, czyli w Kłodzku - mówi Robert Jagła, dyrektor Rajdu o Kropelce. I dodaje: - Bardzo się cieszę, że na naszym terenie odbędzie się tego typu wydarzenie sportowo – rekreacyjne. Z mojego doświadczenia wynika, że tego typu imprezy cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem, więc spodziewamy się dużej frekwencji. Ze swojej strony mogę zapewnić, że Rajd będzie miał widowiskowy charakter.

Tankowanie po rajdzie odbędzie się na koszt organizatora. Oznacza to, że koszt uczestników w zabawie jest zerowy! – To nie wszystko. Najlepsi kierowcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i oczywiście trofea – uzupełnia Robert Jagła. Nad prawidłowością przebiegu rajdu czuwać będzie komisja, w skład której wchodzić będą przedstawiciele organizatorów.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane są drogą elektroniczną. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: rajdokropelce@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin rajdu (bez trasy, która zostanie opublikowana godzinę przed startem!) dostępny będzie na FunPage’u „Rajd o Kropelce”.

Źródło: Agencja Medialna ARETE

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group