Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Poznań: Świdniczanin finalistą olimpiady w Poznaniu

Wtorek, 7 czerwca 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:26
Autor: red.
Świdnica/Poznań: Świdniczanin finalistą olimpiady w Poznaniu
Fot. użyczone
Maciek Ławniczak, bo o nim mowa, jest uczniem Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Z angielskim radzi sobie na tyle świetnie, że znalazł się w gronie finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady w Poznaniu.

Maciej Ławniczak, uczeń kl.2a Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, który pod opieką nauczycielki języka angielskiego, Edyty Szustak, wziął udział w I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, został jej finalistą. Maciej przez wiele tygodni pokonywał kolejne etapy olimpiady drogą internetową. Oprócz zadań gramatycznych i leksykalnych, testy obejmowały także umiejętność rozumienia tekstu słuchanego i czytanego. Uczeń napisał również pracę literacką w języku angielskim na podstawie książki „Buszujący w zbożu”.

Do olimpiady zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Bogusława Lindego przystąpiło ponad pięć i pół tysiąca gimnazjalistów z całego kraju. Olimpiada ta była częścią projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”. Maciek wraz z 70 innymi młodymi ludźmi awansował do finału, który odbył się w Poznaniu w dniach 30 i 31 maja. W pierwszym dniu odbył się etap pisemny, a w drugim ustny – sprawdzający umiejętność komunikacji oraz znajomość kultury i historii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Jako finalista, uczeń Gimnazjum nr 3 został nagrodzony słownikiem i innymi nagrodami i marzy, by w przyszłym roku znaleźć się w pierwszej trójce i uzyskać tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group