Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Świdniczanki będą rodziły bez strachu [FOTO,VIDEO]

Środa, 14 września 2011, 16:34
Aktualizacja: Czwartek, 15 września 2011, 8:30
Autor: GrA
Świdnica: Świdniczanki będą rodziły bez strachu [FOTO,VIDEO]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
A wszystko dzięki nowo otwartej, bezpłatnej, przyszpitalnej Szkole Rodzenia, w której przyszłe mamy oraz ich najbliżsi będą mogli przygotować się do porodu oraz opieki nad noworodkiem.

Dziś w świdnickim szpitalu Latawiec oficjalnie przecięto wstęgę i tym samym otwarto Szkołę Rodzenia. Na pierwsze zajęcia z niecierpliwością czekają już pierwsze przyszłe mamy. Zajęcia odbywać się będą w specjalnie do tego przystosowanym pomieszczeniu, gdzie nie brakuje wygodnych siedzisk dla mam, a także akcesoriów naukowych, jak na przykład bobasy, na których przyszłe mamy będą oswajać się z pielęgnacją noworodka.
– Uroczystość może nie jest tak duża jak otwarcie autostrady, ale równie ważna. To duży wysiłek nas wszystkich – mówił dziś dyrektor świdnickiego szpitala Latawiec.

Szkoła Rodzenia to odpowiedź na rosnące zainteresowanie porodami w świdnickim szpitalu. Szkoła powstała z inicjatywy personelu oddziału ginekologiczno-położniczego i oddziału noworodków. – Bardzo cieszę się z dzisiejszego dnia. Poród to ogromne emocje dla matki i osoby jej towarzyszącej, my musimy na to patrzeć z boku, na zimno obserwować rozwój sytuacji. Jeśli pacjentka jest teoretycznie i praktycznie do niego przygotowana to całkowicie ułatwia nam pracę – wyjaśniał ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Zbigniew Kubiaczyk.

Zobacz film:

Zadowolenia nie kryje także ordynator oddziału noworodków. – Poród i ciąża to często emocje lękowe. Szkoła Rodzenia pomaga przyszłej mamie zapoznać się z tym teatrem, zapoznać się z nami, zaprzyjaźnić – dodaje ordynator Jan Zieńczuk.

Kurs w świdnickiej Szkole Rodzenia obejmuje 10 tygodni (od 26 tygodnia ciąży) w tym: 40 godzin – 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Obejmuje zajęcia teoretyczne, praktyczne i gimnastyczne. Zajęcia będzie prowadziła wyspecjalizowana kadra oddziału Ginekologii i Położnictwa: położne, lekarz położnik, lekarz neonatolog i psycholog.
Zainteresowane przyszłe mamy więcej informacji uzyskają pod numerem telefonu: 667 332 122 lub 883 953 688

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group