Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice/Warszawa: Świebodziccy gimnazjaliści wśród najlepszych w Polsce

Piątek, 29 listopada 2013, 10:13
Aktualizacja: 10:16
Autor: red.
Świebodzice/Warszawa: Świebodziccy gimnazjaliści wśród najlepszych w Polsce
Fot. UM Świebodzice
Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach znalazło się wśród ośmiu najaktywniejszych i najskuteczniejszych placówek oświatowych, biorących udział w akcji "Jeżdżę z głową", organizowanej przez Fundację BGŻ. Gimnazjaliści i ich opiekunka zostali wyróżnieni podczas uroczystej gali, podsumowującej akcję. Spotkanie odbyło się 22 listopada w Warszawie, w siedzibie głównej Banku BGŻ.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej - patrona honorowego akcji, Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciele Fundacji.

Publiczne Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Gminę Świebodzice reprezentowali: Zofia Choińska, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM, Teresa Walczak-Jusiel, dyrektor szkoły, Agnieszka Bielawska, nauczyciel-koordynator oraz najaktywniejsi uczniowie: Aleksandra Druczak, Patrycja Zawada i Mateusz Skibiński. Uczniowie Gimnazjum nr 2 realizując program "Jeżdżę z głową" poszerzyli wiedzę w zakresie prawa ruchu drogowego, zdobyli kolejne kompetencje społeczne, wzrosła też ich świadomość związana z wpływem każdego człowieka na bezpieczeństwo.

- Nasze działania spotkały się też z dużym zainteresowaniem mieszkańców Świebodzic, mogliśmy także liczyć na wsparcie ze strony władz miasta, Policji, Straży Miejskiej i kierownictwa miejscowego oddziału BGŻ - podkreślają uczniowie.

Uczestnicy programu otrzymali nagrody rzeczowe, wzięli także udział w zajęciach w Centrum Nauki "Kopernik".
Gratulujemy sukcesu i zaangażowania w działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa drogowego w Świebodzicach.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group