Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziccy harcerze dla litewskich dzieci

Środa, 16 lutego 2011, 11:44
Aktualizacja: 11:46
Autor: red.
Świebodzice: Świebodziccy harcerze dla litewskich dzieci
Świebodziccy harcerze wiedzą, czego potrzeba do remontu – sami wyremontowali swoją harcówkę.
Fot. 15 ŚŚDH Troter
Już po raz trzeci harcerze z 15 ŚŚDH Troter w Świebodzicach wraz z Kołem Naukowym Studentów Pedagogiki ETNO z Uniwersytetu Wrocławskiego organizują zbiórkę darów dla polskich dzieci na Litwie. – W tym roku pragniemy wesprzeć małych mieszkańców Polskiego domu dziecka w Podbrodziu oraz Wileńskie Przedszkole Uśmiech – mówią harcerze. – Obie placówki borykają się z dużymi problemami finansowymi.

Potrzebne są materiały wykończeniowe, artykuły wyposażenia domu, sprzęt RTV, środki czystości oraz zabawki edukacyjne, sprzęt sportowy do zabaw na podwórku, a przede wszystkim polskie książeczki, aby maluchy od małego miały kontakt z językiem ojczystym.

W Domu Dziecka w Podbrodziu trwają prace wykończeniowe. Można było go rozpocząć między innymi dzięki wsparciu w postaci materiałów budowlanych, przekazanych przez mieszkańców Świebodzic oraz innych darczyńców. Szczególnie potrzebne są tapety (na jeden pokój trzeba 15 rolek i klej), firany i karnisze (do pokoju potrzeba 5 m karniszy, i około 8 m firanek dziennych o długości do 3 m). Potrzebne są także kosmetyki i środki higieny (mydło, szampony, dezodoranty, proszki do prania).

- Aby przekazać dary wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie pod nr 663124574 lub napisać e-maila na adres 15troter@zhp.net.pl - zachęcają harcerze. - Dary zbieramy do 1 marca. Następnie zostaną one przewiezione do Wrocławia, a stamtąd pojadą na Litwę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group