Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodziccy harcerze na pomoc Syrii

Czwartek, 18 kwietnia 2013, 8:43
Autor: red.
Świebodzice: Świebodziccy harcerze na pomoc Syrii
Fot. użyczone
W odpowiedzi na apel organizacji humanitarnych oraz skautowych na całym świecie, harcerze ze świebodzickiego Szczepu Harcerskiego „Imago” im. Batalionu „Zośka” włączyli się w akcję zbierana najpotrzebniejszych przedmiotów codziennego użytku dla Syryjczyków przebywających w obozach dla uchodźców.

- Dzięki zaangażowaniu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich naszego miasta, w ciągu 14 dni zbiórki, zebraliśmy m. in. torbę lekarstw i środków opatrunkowych, dwie torby środków czystości, bieliznę, ręczniki a także zestawy naczyń – wylicza phm. Michał Marcyniuk, Komendant Szczepu. – Są to rzeczy, które pomogą w poprawieniu jakości życia wśród potrzebujących pomocy syryjskich uchodźców.

We wtorek, 16 kwietnia, zebrane artykuły trafiły do siedziby Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Świdnicy, skąd zostaną przetransportowane do organizatorów zbiórki-Polskich Kawalerów Maltańskich w Olsztynie.

- W imieniu Władz Naczelnych ZHP serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizowaną przez zuchów i harcerzy ze Świebodzic akcję humanitarną – mówi Michał Marcyniuk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group