Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice chcą przygotować więcej mieszkań

Piątek, 24 lutego 2017, 7:30
Autor: red
Świebodzice: Świebodzice chcą przygotować więcej mieszkań
Fot. UM Świebodzice
Pod koniec lutego planowane było złożenie wniosku przez Gminę Świebodzice na dofinansowanie remontu i przygotowania mieszkań socjalnych.

Pojawiła się jednak szansa, że będzie można ich zrobić więcej, dlatego zapadła decyzja, by wstrzymać się z aplikowaniem i przygotować większy projekt.
- W budżecie Gminy Świebodzice są zabezpieczone środki na mieszkania socjalne, to 1,3 mln zł. Jest to duża kwota, za którą można przygotować około 10 takich mieszkań – wyjaśnia Marzena Korona-Kruk, Kierownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych UM w Świebodzicach. – Dlatego burmistrz Bogdan Kożuchowicz podjął decyzję, by powiększyć projekt i złożyć aplikację w sierpniu lub we wrześniu 2017 r., po ogłoszeniu drugiego naboru. Opracowanie jednego, dużego projektu jest efektywniejsze, także z punktu widzenia przygotowania przetargu.

We wstępnej wersji, Gmina Świebodzice miała przygotowany projekt na 4 mieszkania socjalne. Przesunięcie aplikowanie o środki pozwoli na przygotowanie co najmniej dwukrotnie więcej tak potrzebnych w mieście tego typu lokali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group