Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Diabełki, anioły i królowie

Piątek, 8 stycznia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Diabełki, anioły i królowie
Fot. www.swiebodzice.pl
Radosny, wielobarwnym i rodzinny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świebodzic w środę, 6 stycznia– w święto Trzech Króli. Monarchowie złożyli pokłon Dzieciątku, a uczestniczący w przemarszu świebodziczanie śpiewali kolędy i wędrowali całymi rodzinami z Rynku do Parku Miejskiego.

Po raz kolejny do udziału w orszaku zaprosiła Fundacja REM oraz parafia pw. Św. Mikołaja. Frekwencja była chyba rekordowa, a wśród uczestników radosnego pochodu - wszyscy rzecz jasna w obowiązkowych koronach - byli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans, radni powiatowi: Violetta Chorąży i Piotr Zalewski; radni miejscy, duchowni - z księdzem prałatem Janem Gargasewiczem na czele. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz gorąco podziękował świebodziczanom za tak liczne uczestnictwo, a minister Anna Zalewska podkreśliła, że bardzo chciała w tym dniu być właśnie z mieszkańcami swojego rodzinnego miasta.

Po kilku kolędach, odśpiewanych na schodach ratusza przez zespół Akord, pod wodzą ks. Mateusza Pawlicy przeszliśmy z Rynku do Parku Miejskiego, a po drodze młodzież ze świebodzickich szkół przygotowała zabawne scenki - np. kuszenie kiełbaskami z grilla przy kościele pw. Św. Piotra i Pawła, obrzucanie cukierkami przy kościele pw. Św. Mikołaja; dzieci z Domu Pomocy Społecznej i Szkoły Specjalnej przedstawiły walkę dobra ze złem (wygrały oczywiście aniołki).

W parkowym amfiteatrze królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, którzy całą drogę przebyli konno, złożyli pokłon Świętej Rodzinie, wszyscy mogli także pooglądać żywe zwierzęta w szopce, wysłuchać energetycznych Elektrogórali i posilić się pyszną grochówką czy rozgrzać herbatą serwowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Mokrzeszowie. Orszakowi towarzyszyła niezwykle ciepła i rodzinna atmosfera, chociaż temperatura była lekko na minusie. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group