Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Generacja t. – młodzież z misją

Sobota, 30 sierpnia 2014, 13:38
Aktualizacja: 13:39
Autor: red.
Świebodzice: Świebodzice: Generacja t. – młodzież z misją
Fot. użyczone
Konkursy z nagrodami, stoiska z pysznościami, występy artystyczne, a przede wszystkim przyjazna atmosfera wzajemnej sympatii i wiele rozmów dotyczących sfery duchowości i wiary – tak wyglądał piknik rodzinny zorganizowany w Świebodzicach na placu przy Kościele Zielonoświątkowym.

Piknik rodzinny zorganizowany z okazji pożegnania wakacji, którego organizatorem było działające w mieście Chrześcijańskie Centrum - Misja 24, połączony był ze spotkaniem Generacji t., które odbywało się w mieście w dniach 18-24 sierpnia. Udział w sobotnim spotkaniu wziął również Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, który odwiedził uczestników pikniku.

Generacja t. to grupa młodych ludzi - wolontariuszy, którzy wykonują prace społeczne na rzecz osób chorych i samotnych, pracują z dziećmi i młodzieżą, a także pomagają osobom ubogim i uzależnionym, organizują spotkania, koncerty i rozgrywki sportowe. Głównym celem Generacji t. jest przygotowanie młodzieży do ewangelizacji oraz organizacja całorocznych spotkań misyjnych, zwłaszcza w czasie wakacji. I właśnie jedno z takich spotkań odbyło się w minionym tygodniu Świebodzicach.

Szerząc swoją ekumeniczną misję Generacja t. współpracuje z lokalnymi kościołami na terenie całej Polski. W Świebodzicach placówką, która nawiązała współpracę z tą organizacją, jest Kościół Zielonoświątkowy. W ramach współpracy na terenie kościoła przez siedem dni przebywali młodzi ludzie z najróżniejszych zakątków kraju, którzy podczas warsztatów i prelekcji wymieniali się swoimi światopoglądami, spostrzeżeniami i wspólnie zgłębiali tajemnice wiary chrześcijańskiej.

Na placu przy kościele, właśnie przy okazji pikniku rodzinnego, zorganizowane zostało spotkanie młodzieży z mieszkańcami, urozmaicone występem zespołu gospel, konkursem recytatorskim i panelami dyskusyjnymi. Spotkanie miało charakter otwarty, mógł w nim wziąć udział każdy i wielu mieszkańców dosiadając się do stolików z tej okazji skorzystało.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group